Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jan Weber, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Piłce-Zamyślinie, skończył 100 lat!

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Jan Weber, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Piłce-Zamyślinie, skończył 100 lat!
Jan Weber, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Piłce-Zamyślinie, skończył 100 lat! Koło Łowieckie nr 43 Słonka Kwilcz
Tak zacne jubileusze zdarzają się niezmiernie rzadko. Dlatego tym bardziej warto je świętować po stokroć. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia swoje setne urodziny świętował Jan Weber.

Pan Jan jest obecnie mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej w Piłce-Zamyślinie. Z życzeniami pospieszyli Solenizantowi nie tylko mieszkańcy i pracownicy DPS w Piłce-Zamyślinie, ale i myśliwi Koła Łowieckiego nr 43 „Słonka” w Kwilczu, którego Pan Jan jest jednym z twórców. Z uwagi na pandemię koronawirusa, nie mogli udać się do 100-latka osobiście. Zadbali jednak, by upominki trafiły pod wskazany adres.

Jan Weber urodził się 21 grudnia 1920 roku. Do Polskiego Związku Łowieckiego wstąpił w 1947 roku. Myśliwym jest już więc od ponad 73 lat. W tym czasie został odznaczony Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej w 1988 roku oraz Medalem Za Zasługi w Rozwoju Wielkopolskiego Łowiectwa w 1993 roku. Tyle wyczytać można z zarchiwizowanej już „Karty myśliwego”. Obecny sekretarz KŁ nr 43 „Słonka” w Kwilczu – Marek Cydejko, wyszperał w kronikach koła pierwsze informacje na temat powstania organizacji:

„W 1946 roku w obwodzie należącym do Koła 43 tereny łowieckie dzierżawili: Stanisław Brzezicki – Mechnacz, Rozbitek – pola, Szulczyk Ignacy – Rozbitek – lasy, kolejarz z Poznania – ojciec z synem – Rozbitek lasy (Dupina) i pola P.G.R., Narcyz Kolanoś – Kurnatowice, Upartowo, Zawada – pola, Fiszer Józef i Gracjan Kolanoś – Chalin, Śrem, Góra – pola i lasy, Jan Weber – Ławica – pola. Wymienieni wyżej dzierżawcy zapraszali się wzajemnie na polowania, zapraszano również myśliwych, którzy nie posiadali obwodów łowieckich. W 1951 r. z inicjatywy Stanisława Brzezickiego i Narcyza Kolanoś powstało Koło Łowieckie Kwilcz do którego weszli z terenami łowieckimi: Stanisław Brzezicki, Narcyz Kolanoś, Gracjan Kolanoś, Jan Weber.”

- Niestety wiek i stan zdrowia nie pozwalają Koledze Janowi Weberowi od dawna uczestniczyć w życiu naszego koła, ale tym bardziej pragniemy wskazać na tak szczególne i niecodzienne wydarzenie w życiu Kolegi Jana i naszego koła łowieckiego – mówi Marek Cydejko. - Starsi członkowie naszego koła pamiętają Jana, jako niezrównanego kompana i towarzysza łowieckich wypraw. Zaangażowanego w życie koła, zawsze w poczuciu obowiązku, koleżeństwa i etyki łowieckiej. Dbającego o łowisko i jego czworonożnych mieszkańców – zwierzynę. Ale też pełnego humoru duszę łowieckiego towarzystwa, o której dowcipie do dziś opowiadamy sobie wiele anegdot – dodaje.

Co warte podkreślenia, w tym roku Koło Łowieckie nr 43„Słonka” w Kwilczu będzie obchodzić 70-lecie swego istnienia. To właśnie Jan Weber wraz ze Stanisławem Brzezickim, Narcyzem i Gracjanem Kolanoś dali początek „Słonce”.

Specjalny List Gratulacyjny wysłał Panu Janowi także Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu.

- Przy nadarzającej się sposobności, pragniemy raz jeszcze złożyć Koledze Janowi Weberowi najserdeczniejsze życzenia urodzinowe, życząc jak to u nas w zwyczaju Darz Bór oraz zdrowia, pogody ducha i doczekania kolejnej wspaniałej rocznicy 200 lat – mówi w imieniu myśliwych Marek Cydejko.

Jan Weber, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Piłce-Zamyślinie, skończył 100 lat!

Jan Weber, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Piłce-Zamyśl...

W październiku 2020 roku setne urodziny świętowała Pani Gertruda Sołtysik z Kamionny

Setne urodziny Gertrudy Sołtysik z Kamionny - cały region śle życzenia zdrowia i wielu kolejnych lat życia (16.10.2020).

Setne urodziny Gertrudy Sołtysik z Kamionny - cały region śl...

W Międzychodzie zakończyła się budowa nowego mostu i rozbiórka starej przeprawy przez rzekę Wartę. Ile ostatecznie kosztowała?

W Międzychodzie zakończyła się budowa nowego mostu i rozbiór...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto