Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kawa na szczęście, czyli… projekt realizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie, czyli popularnej „Zawodówki”

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Kawa na szczęście, czyli… projekt realizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie, czyli popularnej „Zawodówki”.
Kawa na szczęście, czyli… projekt realizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie, czyli popularnej „Zawodówki”. ZS nr 2 Międzychód
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie – czyli popularnej „Zawodówki” – biorą udział w projekcie „Firma Uczniowska – Kawa na szczęście”, który jest realizowany przez Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz (BBZ Schloß Trebnitz e.V.), dofinansowanym z unijnego programu Erasmus+ oraz ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W ramach projektu odwiedzili Berlin i Pragę.

Dzięki udziałowi w projekcie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie mają z jednej strony poprawić swoje umiejętności działania na wolnym rynku pracy, a z drugiej strony uczyć się w wielokulturowym środowisku korzystając z języków obcych.

- Uczniowie biorący udział w tym projekcie mają możliwość zdobycia umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz praktycznego doświadczenia w zawodzie. Dodatkowo nabywają umiejętności współdziałania w zespole, planowania i organizacji pracy, ponoszenia odpowiedzialności oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów. Zdobyte doświadczenia pomogą im również przy wyborze ścieżki zawodowej, nauczą samodzielnego podejmowania decyzji i wyrażania własnego zdania, rozwiną umiejętność autoprezentacji i świadomości ekologicznej oraz umożliwią zdobycie wiedzy z zakresu gospodarki – zaznacza Mariola Marchewka, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Międzychodzie.

Oprócz międzychodzkiej „Zawodówki” w projekcie uczestniczą także: Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Powiatu Żarskiego oraz Kleeblatt – Schule z Seelow.

- Z naszej szkoły w projekcie może uczestniczyć każdy uczeń kształcący się w dowolnym zawodzie, począwszy od mechanika pojazdów samochodowych, sprzedawcy, po fryzjera, czy fotografa – dodaje Mariola Marchewka.

A jest co robić, bo atrakcji przy realizacji projektu jest mnóstwo. Młodzież brała udział m.in. w wycieczkach do Berlina, czy Pragi. Odwiedzili też Trebnizt.

- W Trebnitz byliśmy od 6 do 11 marca. Uczniowie mieli możliwość udziału w animacjach językowych, warsztatach z baristą, gdzie uczyli się parzenia różnych kaw, podawania do stołu, obsługiwania gości oraz uczestniczyli w warsztatach cukierniczych. Przedstawiali też swoje prezentacje, w których pokazywali swoje miejsce nauki, praktyki zawodowej, swoje hobby, czy też miejsce zamieszkania – opowiada Mariola Marchewka.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto