Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobieta Przedsiębiorcza w powiecie międzychodzkim. Wywiad z Natalią Czarnecką

Iwona Paroń
Kobieta Przedsiębiorcza 2015 w powiecie międzychodzkim to plebiscyt "Głosu Wielkopolskiego" i "Tygodnika Międzychodzko - Sierakowskiego", którego celem jest wybór najbardziej aktywnej, najbardziej pomysłowej i najbardziej inspirującej Wielkopolanki minionego roku. O zacny tytuł Kobiety Przedsiębiorczej Powiatu Międzychodzkiego walczą 4 panie. Oto wywiad z jedną z nich: Natalią Czarnecką

Kobieta Przedsiębiorcza w powiecie międzychodzkim. Wywiad z Natalią Czarnecką

Jak rozpoczęła się Pani przygoda z Centrum Animacji i Kultury w Międzychodzie?
Stało się tak, że po siedmiu latach zamknięto w Międzychodzie oddział biura Agencji Pracy Tymczasowej Trenkwalder, którym przez kilka lat kierowałam. Oddziały firmy to ogromna sieć o zasięgu europejskim . Zatrudnialiśmy i rekrutowaliśmy pracowników do naszej międzychodzkiej przetwórni. Dzięki tej pracy zdobyłam duże doświadczenie jako manager, często trzeba było podejmować strategiczne decyzje, mieć stały dobry kontakt z klientem, którym w tamtym czasie była firma HJ Heinz Polska oraz dużą samodyscyplinę. Bywało tak , że z koleżanką zatrudniałyśmy same kilkuset pracowników, prowadząc cały proces od zatrudnienia do czuwania by wszystko przebiegało sprawnie. Od przełożonych firmy otrzymałam propozycję pracy w oddziale w Poznaniu , jednak po konsultacji z rodziną stwierdziłam, że jednak poszukam pracy w moim mieście. Zaczęłam roznosić CV, w tym do międzychodzkiego Centrum Animacji Kultury. Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną i tak się zaczęła moja przygoda z kulturą, która trwa do dziś. Wierzę, że to przeznaczenie.

Poznała więc Pani specyfikę pracy różnych stanowisk. Co wniosło to do Pani doświadczenia zawodowego?
Pracę rozpoczęłam na stanowisku administracyjnym, ale moja natura sprawiła, że szybko zaczęłam chłonąć atmosferę tego miejsca. Bardzo zależało mi aby nasz dom kultury rozwijał się i był dobrze postrzegany. Sama wychodziłam z inicjatywami i pomysłami, dbałam o każdy detal. Żyłam tym miejscem.#Zarządza Pani obecnie kilkoma podmiotami kultury. Czy to dla Pani wyzwanie?#Tak, jest to dla mnie wyzwanie. Każdego dnia staram się udoskonalać swój warsztat pracy. Wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie. W obu instytucjach pracują bardzo odpowiedzialni i kompetentni pracownicy, są bardzo zaangażowani, cieszę się, ponieważ tworzymy zgrany zespół. Wiadomo specyfika obu firm jest nieco inna jednak tworzymy kulturę w naszym mieście i zależy nam by była ona na jak najwyższym poziomie. Stanie się tak tylko dzięki otwartości, wytrwałości i chęci poznawania nowego.

Która instytucja wymaga najwięcej „opieki”?
Każda instytucja jest dla mnie ważna. Mają one inne potrzeby i harmonogram działań. Staram się zachować równowagę , jestem tam gdzie mnie potrzebują w danej chwili, rozmawiam ze swoimi pracownikami, wiedzą, że mogą na mnie liczyć. Znam już ich na tyle, by wiedzieć co od kogo wymagać i jak sprawić by się rozwijali. Dyrektor sam nic nie zrobi musi być dobry odpowiednio zmotywowany zespół, myślę że to już osiągnęliśmy. Nieraz wiatr wiał nam w oczy, przeszliśmy dużo, teraz czas zbudować markę.#Była Pani założycielką nieformalnej grupy, która przekształciła się w stowarzyszenie. Skąd taka inicjatywa oraz chęć działania?#Kreatywne Międzychodzianki to moje dziecko. Jeszcze będąc pracownikiem CAK zaobserwowałam, że brakuje w domu kultury płaszczyzny dla kobiet, by mogły pobyć ze sobą, porozmawiać o sprawach, które ich dotyczą np. o modzie, zdrowiu, teatrze, książkach. Wraz z Karolem Rogackim byliśmy inicjatorami takich spotkań w CAK. Okazało się, że mamy w naszym mieście mnóstwo fantastycznych kobiet z wielkimi talentami. Kolejnym krokiem było przekształcenie się w stowarzyszenie, założyłam je i jestem dumna z dziewczyn, które w nim działają. Mają wielkie serca. Nieraz juz pomogłyśmy w różnych sytuacjach kryzysowych, ale też proponujemy ciekawe warsztaty i inicjatywy.

Jakie cele stawia Pani sobie na najbliższy czas?
Jakie sobie stawiam cele? Pragnę by dom kultury i biblioteka wraz z jej oddziałami rozwijały się. Wiem, że marzenia się spełniają. Dowodem tego jest dofinansowanie dla Domu Kultury - Dom Kultury+. Wniosek który napisałam został oceniony bardzo wysoko. Pozwoli to przeprowadzić diagnozę potrzeb kulturalnych wśród ludności oraz zorganizować konkurs na inicjatywy lokalne. Chcemy poznawać naszych mieszkańców, wiedzieć co o nas myślą i być otwartym na sugestie. Chcemy się zmieniać dla Was. Przed świętami otrzymaliśmy kolejną dobrą wiadomość z MKiDN, a dokładnie z Instytutu Książki , że biblioteka i muzeum otrzyma dofinansowanie na całościowy remont budynków w kwocie 1,4 mln zł. Kiedy poznałam potrzeby biblioteki , wiedziałam że pierwszy krok jaki wykonam to napisanie wniosku na „Infrastrukturę Bibliotek”.

Wyślij sms o treści SUPER.137 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Kobieta Przedsiębiorcza w powiecie międzychodzkim. Wyniki

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto