18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kolejna wygrana Sokoła we własnej hali. Znakomita forma Jakuba Nowaka

Dziesiąty ligowy mecz Sokoła Marbo okazał się szczęśliwy. Międzychodzianie pokonali na własnym parkiecie Gryf Goleniów 76:64. Spotkaniu towarzyszyła akcja charytatywna

Koszykarze Sokoła Marbo odnieśli dziś podwójne zwycięstwo. Nie dość, że pokonali Gryf Goleniów, to jeszcze postanowili wspomóc Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzychodzie, organizując na jego rzecz akcję charytatywną. Podczas meczu odbyła się licytacja zestawu kibica (koszulka z podpisami, kubek, szalik). Ostatecznie cena stanęła na 100zł. Zorganizowana także została zbiórka datków wśród kibiców. Każdy, kto dorzucił swoją cegiełkę do skarbonki, otrzymał pamiątkowy brelok z logiem klubu. O wynikach finansowych akcji dowiemy się we wtorek. Już teraz organizatorom należą się jednak słowa uznania za gotowość do bezinteresownej pomocy.

Sam mecz nie był z pewnością najlepszym w wykonaniu Sokoła w tym sezonie, jednak cieszy końcowy sukces. Od samego początku koszykarze z Międzychodu mieli problemy z kryciem dwóch gigantów z Goleniowa - Leszka Kulczyńskiego oraz Adriana Dąbrowskiego. Obaj zawodnicy wykorzystywali swoje warunki fizyczne nie tylko w ataku, ale też w obronie, niwelując wejścia pod kosz efektownymi blokami. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie, Sokół przegrywał z Gryfem 15:17.

W drugiej odsłonie goście wreszcie zaczęli się mylić, a podopieczni Sławomira Szulczyka, Jacka Cejby i Artura Packa próbowali innych rozwiązań dążących do zdobywania punktów. Złotym środkiem okazały się rzuty za trzy punkty. W samej drugiej kwarcie międzychodzianie ustrzelili aż pięć trójek (Owczarek x2, Nowak x2, A. Mleczak). Dzięki temu po pierwszej połowie Sokół był już na prowadzeniu - 38:33.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Wreszcie skuteczna gra w defensywie i celność w ataku sprawiły, że po 5 minutach Sokół prowadził już różnicą 15 oczek. Niestety, w szeregi miejscowych wkradła się chyba zbytnia pewność siebie, co skrzętnie wykorzystał Gryf, zmniejszając stratę do zaledwie 6 punktów w momencie, gdy wybrzmiała ostatnia syrena trzeciej odsłony. Na dziesięć minut przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 53:47.

Na samym początku czwartej kwarty swoją obecność na parkiecie znów zaznaczył Jakub Nowak, po raz piąty trafiając za trzy. Niestety, goście nie zamierzali się poddawać i odpowiedzieli trzema z rzędu skutecznymi akcjami, niwelując różnicę do zaledwie dwóch punktów. Sygnał do ataku w zespole Sokoła po raz kolejny dał "Stona", notując na swoim koncie kolejną trójkę. Gryf wciąż nie rezygnował jednak z dalszej walki, oddając pięknym za nadobne. Kluczowym momentem tej kwarty i całego meczu były punkty po przechwycie Daniela Cejby, które dały gospodarzom względnie bezpieczną przewagę sześciu punktów. Od tego momentu na parkiecie istniał już w zasadzie tylko Sokół, który konsekwentnie punktował przeciwnika. Zwieńczeniem meczu była akcja 2 + 1 Błażeja Daracza, która ustaliła końcowy wynik na poziomie 76:64.

Bezapelacyjnie MVP meczu został Jakub Nowak, który zdobył aż 36 punktów, sześć razy trafiając za trzy! Kibiców z pewnością cieszy powrót lidera zespołu do formy po niedawnym urazie.

Sokół Marbo Międzychód - Gryf Goleniów 76:64
(15:17, 23:16, 15:14, 23:17)

punkty: Jakub Nowak - 36 (6), Zbigniew Owczarek - 12 (2), Błażej Daracz - 8 (1), Daniel Cejba - 7, Adam Adamski - 4, Michał Łabutka - 4, Adam Mleczak - 3 (1), Mateusz Piszczygłowa - 2