Kolejne derby dla Sokoła. Tym razem w międzychodzkiej hali po wyrównanym spotkaniu podopieczni Marcina Chodkiewicza wygrali z Obrą Kościan!

Tym razem w międzychodzkiej hali po wyrównanym spotkaniu podopieczni Marcina Chodkiewicza wygrali z Obrą Kościan! Hanna Wojtaszek
Szóste zwycięstwo Sokoła w obecnych rozgrywkach stało się faktem. W minioną sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza pokonali w derbowym spotkaniu Obrę Kościan.

W ramach IX kolejki drugiej ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód rozegrał kolejne derby Wielkopolski. Tym razem do Międzychodu przyjechał odwieczny rywal „skrzydlatej” drużyny – Basket Club Obra Kościan. Sokół przystąpił do tego spotkania z ciągłymi brakami kadrowymi. Zabrakło kontuzjowanych: Damiana Szymczaka, Adama Chodkiewicza i Marka Zywerta.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez przyjezdnych i zdobycia przez nich dwóch punktów z linii rzutów osobistych. Pierwsze punkty dla Sokoła zdobył w kolejnej akcji celnym rzutem za trzy Łukasz Ulchurski. Przez kolejne 9 minut walka toczyła się „kosz za kosz”, wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Dopiero na 0:22 przed końcem pierwszej ćwiartki Sokół zdołał wyjść na 4-punktowe prowadzenie, które rzutem kończącym tę kwartę zmniejszył zespół Obry.
Druga odsłona przez pierwsze pięć minut ponownie była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi. Dopiero po rzucie Macieja Wejmana w 7 minucie tej kwarty dał sygnał do ataku. I dzięki składnej grze podopieczni Marcina Chodkiewicza odskoczyli rywalom na osiem punktów. Do końca pierwsze połowy oba zespoły ponownie punktowały na zmianę. Na przerwę jednak to Sokół schodził z 7-punktową zaliczką.
Po przerwie Obra Kościan ruszyła do ataku. W trzy minuty trzeciej odsłony odrobiła straty i zbliżyła się na jeden punkt (53:52). Wtedy to celne rzuty Jakuba Simona i Łukasza Ulchurskiego ponownie pozwoliły „odskoczyć” międzychodzkiej drużynie na kilka oczek. Goście jednak nie zwalniali i po chwili z ponownie 7-punktowej zaliczki pozostały tylko dwa punkty. Run +7 na zakończenie tej części gry pozwolił Sokołowi spokojniej przystąpić do ostatniej kwarty.
Czwarta ćwiartka była ponownie była bardzo wyrównana, a losy zwycięstwa Sokoła wahały się do ostatnich sekund, gdyż Obra ani przez chwilę nie odpuściła.
Ostatecznie jednak Sokół Międzychód wygrał to spotkanie 89:86, odnosząc tym samym szóste zwycięstwo w sezonie. Aktualnie zespół z bilansem 6-2 plasuje się na pozycji v-ce lidera tabeli II ligi koszykówki mężczyzn grupy D.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w najbliższą sobotę. Wtedy to podopieczni Marcina Chodkiewicza udadzą się do Żar, gdzie zmierzą się z jedynym zespołem w drugie D, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki, miejscowym - BC Swiss Krono. Pierwszy gwizdek przewidziano na godzinę 15:30. Do międzychodzkiej hali Sokół powróci 5 grudnia. Wtedy to rozegra spotkanie z nieobliczalnym zespołem Basketu Junior Poznań. Ten mecz rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 17:00