Kolejne sparingi zespołów z naszego powiatu przed inauguracją rundy jesiennej sezonu ligowego 2020/2021! [Wyniki]

Inauguracja sezonu 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. Dziś zaglądamy na boiska, gdzie nasze zespoły rozgrywają gry kontrolne. Jakub Zachciał

Drużyny z naszego powiatu jakiś czas temu rozpoczęły przygotowania do inauguracji rundy jesiennej sezonu ligoweog 2020/2021. Sprawdźmy jak sobie radzą!

Orzeł swój okres przygotowawczy rozpoczął od gry kontrolnej z Gromem Zębowo. Po jednostronnym widowisku podopieczni trenera Andrzeja Powstańskiego wygrali 7:2.
Kolejne spotkanie łowyński zespół rozegrał z sąsiadami „zza miedzy” – GKP Pszczew. Po bardzo wyrównanej batalii po ostatnim gwizdku wynik wynosił 4:4.
W trzecim sparingu zespół pod wodzą Andrzeja Powstańskiego zmierzył się z bieniaminkiem a-klasy Lubuskiej – Obrą Trzciel. Tutaj również po wyrównanym meczu zakończył się on wynikiem 2:2.
W minioną niedzielę Orzeł rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem do Łowynia przyjechał zespół Zjednoczonych Przytoczna. Po jednostronnym widowisku to goście cieszyli się ze zwycięstwa wygrywając spotkanie 1:7.

Patrząc na nowo budowany zespół Orła, w którym w nadchodzącym sezonie zobaczymy wielu młodych i nowych zawodników – drużyna ma spore szanse na całkiem udaną rundę jesienną

Warta Sieraków również rozegrała już serię gier kontrolnych.
W ostatnim czasie zespół zmierzył się z GKP Pszczew. Mecz beniaminków z różnych klas rozgrywkowych, zakończył się zwycięstwem zespołu gości, którzy niebawem rozpoczną rywalizację w Lubuskiej Klasie Okręgowej. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, jednak momentami z delikatną przewagą gości. Druga połowa potwierdziła, że na tą chwilę to zespół z Pszczewa, jest piłkarsko nieco lepszym zespołem, choć wynik końcowy może nieco mylić, ponieważ nasz zespół, wcale nie musiał przegrać różnicą trzech bramek.
W miniony weekend Warta rozegrała kolejne spotkanie z Wartą Wartosław, zespołem który rywalizuje w poznańskiej B-klasie.

Warta Międzychód rozegrała przedostatni sparing przed inauguracją sezonu. Tym razem rywalem zespołu Warty, była V-ligowa Noteć Czarnków, mająca w swych szeregach kilku graczy z większym doświadczeniem.
Dla odmłodzonego zespołu trenera T.Leszczyńskiego, sparing, był chwilami ciężkim wyzwaniem, ponieważ goście postawili trudne warunki gry. Goście ustawieni całym zespołem na własnej połowie, odpierali ataki naszego zespołu.

W pierwszej połowie, goście praktycznie nie zagrozili bramce. W 19' min. ładnym prostopadłym podaniem , obsłużony został nowy zawodnik zespołu Warty - 22-letni Jędrzej Drame [wychowanek AP Maksymilana Gorzów i Stilonu Gorzów, grający ostatni sezon na wypożyczeniu w TPS Winogrady], ale wychodząc w sytuacji sam na sam, zostaje sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Giełda. Przez kolejne minuty, zespół Warty miał szansę, aby podwyższyć prowadzenie ale niestety zabrakło skutecznego wykończenia.
Druga połowa była bardzo wyrównana ale nie przeszkodziło to w zdobywaniu bramek przez nasz zespół. Bramki zdobywali: Jan Gałężewski , który po dośrodkowaniu Kowalika, zamykając akcję zamienia na bramkę i Warciarze prowadzili już 2-0. Kolejna bramka dla zespołu Warty, to efekt aktywnej postawy w polu karnym nowego „nabytku”, który ponownie zostaje sfaulowany w polu karnym i ponownie sędzia wskazuje na ''wapno'' , a jedenastkę na bramkę zamienia ponownie Giełda i było już 3-0.

Za tydzień podopieczni trenera Leszczyńskiego we Wronkach rozegrają ostatni sparing przed inauguracją z Juniorami Lecha Poznań.