Kolejne zwycięstwo Sokoła Międzychód! Tym razem podopieczni Marcina Chodkiewicza pokonali pewnie Basket Junior Poznań!

Patryk Ratajczak
Podopieczni Marcina Chodkiewicza z kolejnym, cennym zwycięstwem ligowym! W sobotnie popołudnie w hali przy ulicy Dworcowej 22 poległ zespół Basketu Poznań! Hania Wojtaszek

W ramach 10. Kolejki 2LM Sokół Międzychód na własnym parkiecie podejmował młodzież Basket Junior Poznań.
Spotkanie rozpoczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Przez pierwsze trzy minuty meczu żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do kosza rywala, popełniając przy tym kilka prostych strat. Dopiero na 6:48 przez końcem pierwszej kwarty wynik meczu otworzył ponownie Jakub Simon celnym rzutem za dwa. Przez kolejne cztery minuty walka była dość wyrównana i toczyła się praktycznie „kosz za kosz”. Wtedy to Sokół ruszył do ataku – zawodnicy praktycznie do końca kwarty notowali run (+9), a ćwiartka ta zakończyła się wynikiem 18:13.

Na początku drugiej odsłony młodzi zawodnicy ze stolicy Wielkopolski starali się nie pozwolić podopiecznych Marcina Chodkiewicza na zwiększenie przewagi. Udawało im się to przez niespełna 3 minuty, gdzie przewaga miejscowych oscylowała w granicach trzech oczek. Wtedy to głównie za sprawą Damiana Szymczaka Sokół ponownie zanotował run, tym razem +8. Pozwolił on na objęcie prowadzenia 39:27 na 3:25 przed końcem pierwszej połowy. Do końca pierwszej połowy Sokół powiększył jeszcze swoją przewagę i do szatni oba zespoły udały się przy stanie 49:33.

Po przerwie obraz gry stał się bardziej wyrównany, a zmotywowana młodzież Basketu ruszyła do ataku, zmniejszając minimalnie swoją stratę. Czuwający jednak w obronie zawodnicy Marcina Chodkiewicza nie pozwolili gościom na zbliżenie się. Kwarta ta zakończyła się minimalna porażką Sokoła (16:18), co w ogólnym rozrachunku dało 65:51 dla miejscowych.

Ostatnia odsłona była już tylko formalnością, choć przez pierwsze 4,5 minuty tej ćwiartki obie drużyny podobnie jak na początku spotkania miały spory problem ze znalezieniem drogi do kosza rywali. Obustronną niemoc przerwał Jakub Simon. Kolejny run (tym razem +11) Sokoła nie pozostawił już wątpliwości, kto w tym meczu odniesie cenne zwycięstwo. Co prawda koszykarze z Poznania mieli jeszcze zryw w końcówce spotkania, jednak nie miało to żadnego wpływu na jego wynik końcowy.

Ostatecznie podopieczni Marcina Chodkiewicza zanotowali swoje 8 zwycięstwo w 10 spotkaniach wygrywając z Basketem Poznań 86:58!

W najbliższą sobotę Sokół uda się do Jeleniej Góry, gdzie zmierzy się z miejscowymi Sudetami. Rywale podopiecznych Marcina Chodkiewicza z bilansem 7-3 plasują się aktualnie na 4 pozycji w ligowej tabeli. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00