Kolejny koszykarski weekend z nami! Zobaczcie jak poszło reprezentantom naszego powiatu w rozgrywkach ligowych.

Zakończył się kolejny, koszykarski weekend z udziałem młodzieżowych drużyn z naszego powiatu. Sprawdźmy, jak zakończyły się spotkania. Kluby/materiały własne

W minioną sobotę Kormoran Sieraków podejmował na własnym parkiecie zespół Dream Team Nowy Tomyśl. Po wyrównanej pierwszej połowie (37:42) oraz trzeciej kwarcie, w czwartej odsłonie podopieczne Mariusza Jarońskiego „odskoczyły” sierakowskim „Ptaszynom” wygrywając spotkanie 68:84.
Rewanżowe spotkanie odbędzie już za dwa tygodnie - 20 lutego.

Zespół U-12 międzychodzkiego Miksta w miniona sobotę podejmował na własnym parkiecie czołową drużynę ligi młodzików - RKKS Rawię Rawicz. Mecz składał się z dwóch, bardzo odmiennych części. W pierwszej połowie podopieczni Jacka Cejby grali bardzo skutecznie w ataku i dobrze w obronie, co dało sporą zaliczkę przed drugą połową - 26 oczek (36:10). Trzecia i czwarta kwarta to niestety dominacja zespołu gości, którzy wrócili do gry z dalekich wakacji. Rawia wygrała drugą poło∑e 47:30. Ostatecznie to jednak zawodnicy z Międzychodu wygrali to spotkanie 66:59 rewanżując się tym samym za porażkę w pierwszej rundzie.
Punktowali: Prokopczuk Adam - 41, Prokopczuk Andrzej- 8, Najder A - 7, Buczko K- 6, Bartkowiak J- 2, Fuchrmann J - 2.

W sobotę podopieczni Jarosława Czekały i Sławomira Szulczyka zmierzyli się z Wiarą Lecha Poznań. Mecz był bardzo wyrównany. Dopiero w końcówce gospodarze wyszli na wyższe prowadzenie ale był to efekt szybkich rzutów i fauli, na które decydowali się sierakowscy zawodnicy chcąc jeszcze odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na dobrą sprawę o wyniku zaważyły właśnie ostatnie minuty, a nawet sekundy spotkania. Ostatecznie Wiara Lecha odniosła zwycięstwo 72:63.
Punktowali:
Stupnicki J - 13 (5 przechwytów, 3 asysty), Śmiglak J - 13 (8 zbiórek, 5 asyst), Witczak T - 10, Kaniecki N - 10, Ślusarczyk M - 5, Lewis J - 5 (2 bloki), Marchlewski J - 4 (7 zbiórek), Dyba P - 2, Paluszak K - 1.

W niedzielę zawodnicy BC Sieraków na własnym parkiecie podejmowali zespół KS Basket Piła. Po wygranej pierwszej części 11:9, w drugiej to zespół gości objął prowadzenie. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 20:30. Druga połowa była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie nie udało się gospodarzom odrobić strat i dwa punkty pojechały do Piły. Mecz zakończył się wynikiem 59:66.
Punktowali: Lewis J - 13, Śmiglak J - 12, Stupnicki J - 11, Frydrych K - 8, Dyba P - 5, Witczak T - 3, Marchlewski J - 3, Paluszak K - 2, Ślusarczyk M - 1, Kaniecki N - 1.