Koncertowa gra Sokoła w Kątach Wrocławskich! Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej padło łupem podopiecznych Marcina Chodkiewicza.

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Sokół Międzychód pewnie pokonał na wyjeździe zespół Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie! Natomiast już w środę rusza runda PLAY-OFF! Sokół Międzychód

W ramach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego 2020/2021 w rozgrywkach drugoligowych Sokół Międzychód udał się do Kątów Wrocławskich, gdzie zmierzył się z miejscowym Dijo Maximus.

Spotkanie rozpoczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobycia dwóch oczek przez gospodarzy. 9 (3x3) punktów Jakuba Nowaka, 3 Jarka Kalinowskiego i 2 Jakuba Simona pozwoliły na objęcie prowadzenie przez przyjezdnych na półmetku premierowej odsłony 14:7. Wtedy to miejscowi zmniejszyli w kolejnej minucie meczu swoją stratę do trzech oczek (14:17). 14 kolejnych punktów przy tylko dwóch rywali pozwoliło podopiecznym Marcina Chodkiewicza na ponowne „odskoczenie” Maximus’owi. Kwarta ta zakończyła się wynikiem 16:31.

Druga ćwiartka rozpoczęła się od 5 zdobytych oczek przez zawodników Sokoła. Międzychodzki zespół grał wręcz koncertowo, prezentując efektowne akcje, powiększając przy tym swoją przewagę. Z dobrej strony pokazali się Adam Adamski, Konrad Jelski, który z każdym kolejnym meczem coraz lepiej prezentuje się na drugoligowych parkietach oraz Norbert Grzegorczyk. Zawodnicy ci przy wsparciu Damiana Szymczaka i Marcina Chodkiewicza zaprezentowali bardzo przyjemny dla oka basket! Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 33:58 dla Sokoła!

Przez pierwsze pięć minut trzeciej odsłony gospodarze nawiązali walkę „kosz za kosz”, druga część tej kwarty należała jednak ponownie do przyjezdnych. Grający trener - Marcin Chodkiewicz testując różne warianty meczowe przez najważniejszą częścią sezonu wykonał nawet zmianę całej piątki, co w koszykówce nie zdarza się zbyt często. Przed ostatnią odsłoną tego spotkania przewaga Sokoła wynosiła aż 33 oczka.

Czwarta kwarta była już tylko czystą formalnością. Każdy z zawodników punktował, a cała drużyna grała bardzo zespołowo. Setny punkt rzutem osobistym dla Sokoła zdobył Konrad Jelski. Kolejny run +13 pozwolił na rekordową przewagę w tym spotkaniu - aż 45 oczek. Finalnie mecz ten zakończył się wynikiem 70:115!

Konrad Jelski 6 punktów;
Marcin Chodkiewicz 5 punktów, 4 zbiórki.

Spotkaniem tym zakończyła się runda zasadnicza sezonu 2020/2021. Już w najbliższą środę rozpocznie się pierwszy etap rundy PLAY-OFF. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Marcina Chodkiewicza będzie IgnerHome AZS Basket Nysa. Z racji niższego miejsca rywali, pierwsze spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe (Nowe przepisy PZKosz). Pierwszy gwizdek w nyskiej hali zaplanowano na godzinę 18:30. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do Międzychodu. Tutaj spotkanie prawdopodobnie rozpocznie się o 19:00!