Koszykarze BC Sieraków po pewnie wygranych spotkaniach półfinałowych zagrają w Finale Mistrzostw Polski U14M w Radomiu

BC Sieraków awansował do finału Mistrzostw Polski U14M.
BC Sieraków awansował do finału Mistrzostw Polski U14M. Monika Śmiglak
Po zwycięstwie w turnieju ćwierćfinałowym zawodnicy BC Sieraków w półfinale wystąpili w roli gospodarzy. Niestety nie byli zbyt gościnni i wygrali turniej. Teraz czeka ich gra w Finale Mistrzostw Polski U14M, który odbędzie się w Radomiu

W dniach 25-27 maja w pniewskiej hali rozegrany został turniej półfinałowy Mistrzostw Polski U14M. Oprócz zawodników BC Sieraków, którzy wystąpili w roli gospdarzy do zawodów przystąpiły zespoły: KS Korona Kraków, UKS MOSM Bytom oraz UKS Białołęka Warszawa.

W swoim pierwszym meczu gospodarze podejmowali UKS Białołękę Warszawa. Już od pierwszych minut miejscowi osiągnęli przewagę, którą w miarę upływu czasu systematycznie powiększali. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 26:17. W kolejnych odsłonach podopieczni Jarosława Czekały nadal dominowali na parkiecie, ostatecznie wygrywając mecz 115:53.

W drugim spotkaniu koszykarze KS Korony Kraków zmierzyli się z UKSMOSM Bytom. Wszystkie ćwiartki wygrali zawodnicy z Krakowa (24:14, 25:16, 18:12, 16:11), co razem dało 83:53.

W drugim dniu zmagań spotkały się drużyny, które na swoim koncie miały po jednym zwycięstwie - BCSieraków oraz KS Korona Kraków. Podobnie jak w dniu poprzednim sierakowscy koszykarze szybko objęli prowadzenie wygrywając pierwszą kwartę 27:16. W kolejnej odsłonie Korona podjęła walkę i po wyrównanej ćwiartce uległa gospodarzom tylko jednym punktem (22:21). Po przerwie koszykarze BC ponownie narzucili swój styl gry nie dając szans drużynie z Krakowa. Mecz zakończył się wynikiem 95:62.

W drugim spotkaniu tego dnia na parkiet wybiegły zespoły UKS Białołęki Warszawa i UKS MOSM Bytom. Po wyrównanej pierwszej kwarcie 22:23 przewagę osiągnęła Białołęka, którą systematycznie powiększała prowadzenie (21:16, 26:19), by w ostatecznym rozrachunku wygrać 82:75.

Po drugim dniu sprawa awansu do finału gospodarzy została przesądzona. Pozostało tylko pytanie: kto zajmie drugie miejsce?

W ostatnim dniu turnieju gospodarze podejmowali zespół z Bytomia, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Również i w tym meczu nie było im to dane, ponieważ podopieczni Jarosława Czekały już od pierwszych minut objęli zdecydowane prowadzenie (28:13, 23:12, 25:12). Dopiero w czwartej kwarcie nastąpiło rozluźnienie i koszykarze z Bytomia nawiązali walkę. Ostatnią ćwiartkę wygrali 29:24 lecz w ostatecznym rozrachunku górą był zespół z Sierakowa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 100:66
.

W meczu o drugie miejsce premiowane awansem do finału mistrzostw Polski U14M spotkały się zespoły, które miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie: KS Korona Kraków i UKS Białołęka Warszawa. Pierwszą kwartę dość łatwo wygrali zawodnicy ze stolicy. Niestety w kolejnych odsłonach koszykarzom tym opadły skrzydła i do głosu doszli Krakowianie. Do przerwy prowadzili już siedmioma oczkami (39:32). Po przerwie Korona nie odpuściła i nadal górowała na parkiecie nad swoimi rówieśnikami z Warszawy. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 78:54.

Prognoza pogody na wtorek:

źródło: vivi24/x-news.pl.

Do Finału awansowały zespoły: BC Sieraków oraz UKS Korona Kraków. Turniej ten odbędzie się w dniach 13-17 czerwca w Radomiu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani