Koszykówka. Starosta Rafał Litke uhonorował koszykarzy z Zespołu Szkół w Sierakowie.

facebook Powiat Międzychodzki
Koszykarze z Zespołu Szkół w Sierakowie zajęli czwarte miejsce w ogólnopolskiej licealiadzie w koszykówce chłopców. Gratulacje złożył starosta powiatowy, Rafał Litke.

Drużyna prowadzona przez Jarosława Czekałe, po przeprawach w zawodach regionalnych i wojewódzkich, swoim zaangażowaniem i doświadczeniem z parkietu wywalczyli możliwość pokazania się na arenie ogólnopolskiej podczas dziewiętnastej Licealiady w koszykówce chłopców, która odbyła się w dniach od 13 do 15 czerwca.
Po losowaniu trafili do grupy D, gdzie mieli rywalizować z drużynami z Jeleniej Góry i Tarnowa. W meczu inauguracyjnym ostatniej z grup, na przeciw siebie wyszli koszykarze z Sierakowa i Jeleniej Góry. W tym pojedynku lepiej zaprezentowali się nasi koszykarze, który wygrali mecz 79:63. Wygrali pewnie trzy pierwsze kwarty. W drugim spotkaniu drużyna z Sierakowa miała już bardziej utrudnione zadanie, przed koszykarzami z Tarnowa. Przewaga w pierwszej kwarcie i kontrolowanie gry przez resztę meczu pozwoliła na awans z pierwszego miejsca do fazy pucharowej.
W ćwierćfinale koszykarze z Sierakowa trafili na wicemistrza grupy B, ekipę z Inowrocławia. W fazie pucharowej było już nieco trudniej. Jeden punkt zdecydował, że to koszykarze z Zespołu Szkół z Sierakowa awansowali do półfinału. Potyczka z Inowrocławiem skończyła się wynikiem 64:63. W półfinale drużyna zmierzyła się z uczniami z Prudnika, którzy pewnie ograli gospodarzy 97:48. Tutaj również przeważył jeden punkt, niestety z korzyścią dla rywali. Prudnik awansował do finału, a Sieraków walczył o brąz w ogólnopolskiej licealiadzie. W meczu o trzecie miejsce sierakowianie stawiali czoła drużynie ze Szczecina. Niestety, w ostatniej kwarcie, kondycyjnie lepiej wypadli zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego i to oni zdobyli brąz. W meczu finałowym zwyciężyła Dąbrowa Górnicza, gromiąc Prudnik aż 134:50.
To kolejny, wielki sukces koszykarzy z Sierakowa oraz trenerów, którzy potrafią wykrzesać potencjał w chłopakach uczęszczających do Zespołu Szkół w Sierakowie. Mamy nadzieje, że za rok szkoła będzie na podium!