Kręglarstwo. Wiktor Nowak srebrnym medalistą na Mistrzostwach Świata! Nowe rekordy młodzieżowych reprezentantów Polski w estońskiej Elvie!

Wiktor Nowak srebrnym medalistą na Mistrzostwach Świata! Nowe rekordy młodzieżowych reprezentantów Polski w estońskiej Elvie! Wrzos Sieraków
W dniach 17-22 maja w estońskiej Elvie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do lat 23 w kręglarstwie klasycznym. Nie zabrakło tam reprezentantów Polski, wraz z zawodnikami Wrzosu Sieraków.

Jako pierwsze zmagania rozpoczęły juniorki w rozgrywkach drużynowych. Wśród reprezentantek Polski była zawodniczka Wrzosu, Weronika Paszyk. Najstarsza z grona dziewczyn zagrała przyzwoite zawody i przyczyniła się do poprawienia Rekordu Polski juiniorek, który wynosi 3466 kręgli. Niestety, trochę zabrakło do podium i drużyna żeńska kończy zmagania drużynowe na ósmej pozycji. Zwyciężyły Niemki, srebro wywalczyły Słowenki, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Chorwacja.

Po zmaganiach kobiet przyszedł czas na mężczyzn. Męska reprezentacja Polski, w składzie z Wiktorem Nowakiem zagrała kapitalne zawody i została Wicemistrzem Świata w kategorii u23 z sumą kręgli 3624. Na najwyższym stopniu podium stanęli Niemcy, którzy byli bezkonkurencyjni. Brązowy medal zdobyła Austria, która miała stratę tylko dwóch kręgli.

Wiktor Nowak zagrał również w sprincie mężczyzn. W pierwszej rundzie wyeliminował Iliję Jevremovicia z Serbii, lecz w drugiej rundzie musiał uznać wyższość późniejszego brązowego medalisty, Gaspera Urbasa ze Słowenii. Najlepiej z reprezentantów wypadł Jakub Cwojdziński, który dotarł aż do ćwierćfinału.

W tandemie mężczyzn nie poszło już tak dobrze. W parze z Szymonem Koszem musieli uznać wyższość Tim Brachtel, Daniel Barth, co się okazało- późniejszymi złotymi medalistami w tandemie. Na ćwierćfinale zatrzymali się Gracjan Machaj i Mateusz Goździk.

Weronika Paszyk, poza zmaganiami drużynowymi, brała udział w tandemie kobiet. W parze z Julią Brodziszewską uległy w pierwszej rundzie parze węgierskiej- Laszlo Kata i Hegedüs Timea.

Łącznie Polska zdobyła dwa medale. Poza męską reprezentacją, brązowy medal w sprincie kobiet zdobyła Nicola Kobior. W klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na piątym miejscu. Po rozgrywkach do lat 23, czas na Mistrzostwa Świata seniorów, które już odbędą się bez reprezentantów Wrzosu Sieraków.