Kwilcz. Koncert kolęd i pastorałek w kościele w Kwilczu, ze zbiórką na odbudowę po pożarze

Dominika Michałek
Dominika Michałek
Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Kwilczu, ze zbiórką na odbudowę po pożarze. (16.01.2022)
Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Kwilczu, ze zbiórką na odbudowę po pożarze. (16.01.2022) Dominika Michałek
Udostępnij:
16 stycznia, w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Kwilczu odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek. W trakcie występów Szymona Krawczyka oraz chórów im. św. Rity i św. Cecylii zbierano pieniądze na remont świątyni po pożarze.

Koncert charytatywny pt. „Bogu na chwałę, bliźniemu z pomocą” to już tradycyjne kolędowanie kwileckich chórów w kościele pw. Świętego Michała Archanioła. W tym roku, 16 stycznia podczas koncertu zbierano pieniądze na renowacje kwileckiego kościoła, który ucierpiał w pożarze 7 grudnia 2021.

Zbiórka na odbudowę po pożarze

Przypomnijmy, że wskutek pożaru częściowemu spaleniu uległ drewniany podest przy prezbiterium oraz stopień ołtarza. Posadzka pod spalonym podestem z kamienia – tzw. wazówka, uległa powierzchniowemu spękaniu. Zniszczona została także rokokowa ambona, a sadza pokryła wówczas m.in. pobliskie ściany i ołtarz boczny pw. Św. Krzyża.

Wspólne kolędowanie

W niedzielne popołudnie chętni mogli wesprzeć parafię uczestnicząc we wspólnym kolędowaniu połączonym z częścią artystyczną. Dla zgromadzonych w kwileckim kościele wystąpili: chór im Świętej Cecylii pod dyrekcją Mariana Góreckiego, chór im. Świętej Rity działający przy kwileckiej parafii pod batutą Anny Stasik, soliści: Violetta Spychała, Marita Łęcka, Zofia Stasik, Aleksandra Kaczmarek, Julia Łabecka, Julia Konieczna, a także gościnnie Szymon Krawczyk- organista z parafii pw. św. Wawrzyńca w Pniewach. Całość poprowadzili Aleksandra Milińska oraz Łukasz Brzoski.
Koncertowi towarzyszyła loteria fantowa, sprzedaż ciast oraz rękodzieł. Na terenie kościoła młodzież w strojach jasełkowych zbierała datki do puszek. Zebrane pieniądze pomogą pokryć prace konserwatorskie, których wymaga wnętrze świątyni.
Na zakończenie koncertu proboszcz kwileckiej parafii ks. Marek Sotek wylosował pięć szczęśliwych losów, do których trafiły nagrody główne w loterii, czyli vouchery na przepłynięcie łodzią ratowniczą po jeziorze w Prusimiu.
Organizatorami koncertu byli m.in. parafia pw. św. Michała Archanioła w Kwilczu, Kwileckie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna im. Floriana Mazurkiewicza w Kwilczu, druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwilczu, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kwilcza, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu, Stowarzyszenie NASZ KWILCZ oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru im. Świętej Rity.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie