Kwilcz. Wicelider tabeli z Gaju Małego jednak za mocny dla kwileckiego Rzemieślnika

Wicelider tabeli z Gaju Małego jednak za mocny dla kwileckiego Rzemieślnika (23.10.2021). Adrian Wieczorek
Zawodnicy Rzemieślnika w sobotę podejmowali u siebie wicelidera rozgrywek, Zielonych Gaj Mały. Gospodarze przystąpili do spotkania w okrojonym składzie, między innymi bez zawieszonego Jakuba Tomkowiaka.

Do pierwszej połowy to goście prowadzili 0:1 po bramce Łukasza Rody. Prawie całą drugą połowę zawodnicy Rzemieślnika grali w osłabieniu. Wszystko za sprawą Michała Zgódki, który faulował zawodnika Zielonych przed polem karnym przy sytuacji "sam na sam". Mimo osłabienia, Rzemieślnik dzielnie stawiał opór, a głównie za sprawą Przemysława Szymanowskiego, który dwoił się i troił w bramce. Jednakże jeden zawodnik miał na niego sposób - Łukasz Roda. Do 65 minuty skompletował hat-tricka i podopieczni Artura Sarny prowadzili już 0:3. Osłabiony Rzemieślnik nie składał broni i zdobył bramkę na 1:3. W 70 minucie Łukasz Nowak przymierzył zza pola karnego i dał impuls gospodarzom. Ostatecznie dzieła zniszczenia dokonał jedyny strzelec dla Gaju Małego, czyli Łukasz Roda. Wykorzystał podanie Mateusza Jaśkowiaka i ustalił wynik spotkania na 1:4. Po tej bramce sędzia Patryk Wyrębski zakończył mecz i podopieczni trenera Pawła Zielińskiego przegrali kolejny mecz w lidze.

Szansę na rehabilitacje zawodnicy będą mieli za tydzień w meczu z Orkanem Objezierze.

IV Jesienny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach (23.10.2021).

Mniszki. IV Jesienny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego...

Wspólne dziedzictwo, wspólne pasje, czyli... niezwykłe warsztaty w Sierakowie (22.10.2021).

Sieraków. Wspólne dziedzictwo, wspólne pasje, czyli... niezw...

W świecie kontrowersyjnego reżysera Waleriana Borowczyka urodzonego w Kwilczu, czyli... spotkanie z filmoznawcą Kubą Mikurdą (22.10.2021).