Lider z Międzychodu nie zawodzi! Kolejna wygrana podopiecznych Tomasza Leszczyńskiego stała się faktem! Tym razem poległa Iskra Szydłowo!

Patryk Ratajczak
Lider ponownie wygrywa na własnym stadionie! Tym razem zespół Tomasza Leszczyńskiego pokonał Iskrę Szydłowo 3:1! Krzysztof Sobkowski

W ramach 26 kolejki IV Ligi Wielkopolskiej (5 kolejka grupy mistrzowskiej) lider tabeli - Warta Międzychód na własnym stadionie podejmowała Iskrę Szydłowo.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Oba zespoły toczyły zacięty bój na całym boisku. Żadna z nich jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala. Pierwsza połowa tego meczu w Międzychodzie zakończyła się bezbramkowo.

Po zmianie stron, a dokładniej w 65 minucie goście objęli prowadzenie po rzucie rożnym i golu Adriana Mikołajczaka. Dziesięć minut później po bardzo ładnej akcji wynik wyrównał młody Kacper Magdziński po asyscie Patryka Smolarka. Czas uciekał… Po kilku nietrafnych akcjach obu zespołów wydawało się coraz bardziej realne, że mecz ten zakończy się remisem. Wtedy jednak do akcji wkroczył Dawid Wyrwa, który po asyscie poprzedniego zdobywcy gola kontaktowego w 80 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Jednak nie było to ostatnie słowo, które tego dnia do powiedzenia mieli podopieczni Tomasza Leszczyńskiego! Trzy minuty później ponownie po asyscie Kacpra Magdzińskiego tym razem Jakub Giełda pokonał bramkarza gości i ustalił wynik spotkania na 3:1!

Po kolejnym zwycięstwie zespół z Międzychodu umocnił swoją pozycję na fotelu lidera. Na ten moment druga - Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz trzecia - Victoria Września tracą do Warty 4 punkty.

8 Iskra Szydłowo 26 34 10 4 12 35:40

Kolejne spotkanie podopieczni Tomasza Leszczyńskiego rozegrają na własnym boisku już 17 marca o godzinie 16:00. Tym razem do Międzychodu przyjedzie Centra 1946 Ostrów Wielkopolski. Tydzień później zespół Warty uda się do Gołuchowa, gdzie zmierzy się z miejscowym LKS’em. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00.