Lider zdecydowanie za słaby dla Sokoła! Noteć Inowrocław przegrywa w Międzychodzie w hicie 18. kolejki 2LM!

W hitowym starciu 18. kolejki 2LM w grupie A sokół Międzychód podejmował na własnym parkiecie lidera tabeli - Noteć Inowrocław. Podopieczni Marcina Chodkiewicza nie pozostali żadnych złudzeń, która drużyna tego dnia była zdecydowanie lepsza notując tym samym kolejne, cenne zwycięstwo! Hania Wojtaszek

W ramach 18. Kolejki drugoligowych rozgrywek Sokół Międzychód podejmował na własnym parkiecie lidera tabeli grupy A – KSK Ciech Noteć Inowrocław.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego i zdobycia dwóch oczek przez Mariusza Małachowskiego. Po chwili dwa punkty dołożył Jordan Lewis. Pierwsze punkty dla Noteci zdobył w drugiej minucie Stańczuk. Po trzech minutach meczu na tablicy widniał wynik 10:6. Wtedy to run +10 zanotowali goście, którzy wyszli na prowadzenie 10:16. W kolejnych minutach to zawodnicy z Inowrocławia przejęli inicjatywę i powiększyli swoje prowadzenie, które na koniec pierwszej odsłony wynosiło 8 punktów (16:24).
Wynik drugiej kwarty celnym rzutem osobistym otworzył Marcin Wróbel. Przyjezdni zanotowali natomiast 6 oczek. Po trzech minutach Sokół tracił do Noteci 13 oczek (19:32). Wtedy to sygnał to ataku dał Damian Szymczak, który rozpoczął serię punktową gospodarzy. 9 punktów z rzędu miejscowych zmniejszyło stratę do tylko 4 oczek (28:32). Kolejnych 7 punktów Marcina Wróbla i 2 Adama Chodkiewicza pozwoliły na objęcie prowadzenia 36:34 na koniec pierwszej połowy spotkania.
Po przerwie celne rzuty za trzy punkty zanotowali Marcin Wróbel i Jarosław Kalinowski i Sokół prowadził już 42:34. Przez siedem minut trzeciej kwarty przewaga Sokoła wahała się w okolicach 8 oczek. Na dwie minuty przed jej końcem zawodnicy Marcina Chodkiewicza prowadzili 54:43. Wtedy to 6 punktów zdobyli gracze Noteci. Przez ostatnią odsłoną Sokół prowadził 54:49.
Ostatnia kwarta rozpoczęła się od wyrównania wyniku przez zawodników gości (54:54). Wtedy to serię punktową zanotowali miejscowi, którzy zdobyli 11 punktów, dzięki czemu ponownie objęli prowadzenie (65:54). Niemoc przyjezdnych przerwał na niespełna trzy minuty przed końcem meczu Jakub Kondraciuk. Dwa punkty zdobyte przez w/w zawodnika nie zmieniły jednak oblicza spotkania. Kolejne trzy punkty Jakuba Nowaka i jeden Mariusza Małachowskiego dały 15-punktowe prowadzenie na nieco ponad minutę przed końcem meczu (71:56). Do końca meczu zawodnicy Noteci zdobyli jeszcze 7 punktów przy jednym z celnym rzucie osobistym Damiana Szymczaka.
Ostatecznie spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Sokoła 72:63. Była to 10 wygrana z rzędu, a 12 w obecnych rozgrywkach. Dzięki temu z dorobkiem 28 punktów podopieczni Marcina Chodkiewicza zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

W najbliższą sobotę Sokół uda się do Poznania, gdzie zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek – MKK Pyrą. W pierwszej rundzie podopieczni Marcina Chodkiewicza ulegli po dogrywce gościom z Poznania 85:75. Pierwszy gwizdek w sobotnim meczu zaplanowano na godzinę 18:30.