Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzychód. 65-letnia kobieta zabrała portfel z pieniędzmi mężczyzny, który zgubił go w jednym z marketów. Nagrały to kamery

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
65-letnia kobieta zabrała portfel z pieniędzmi mężczyzny, który zgubił go w jednym z marketów. Nagrały to kamery (zdjęcie ilustracyjne).
65-letnia kobieta zabrała portfel z pieniędzmi mężczyzny, który zgubił go w jednym z marketów. Nagrały to kamery (zdjęcie ilustracyjne). Krzysztof Sobkowski
65-latka po tym, jak rozpoznano ją na nagraniu monitoringu, została zatrzymana. Przyznała się do tego, że zabrała pieniądze 49-letniemu mężczyźnie. Usłyszała zarzut przywłaszczenia sobie pieniędzy.

Do zdarzenia doszło 15 lutego w godzinach rannych w jednym z marketów na terenie Międzychodu. 49 -letni międzychodzianin, po zakończeniu zakupów, przez nieuwagę upuścił swój portfel, w którym znajdowało się 1,5 tys. zł oraz dokumenty.

- Roztargniony mężczyzna brak portfela zauważył dopiero po powrocie do domu. Gdy wrócił do sklepu, w którym robił zakupy, zgubę oddała mu kasjerka. W portfelu brakowało jednak pieniędzy. O zaistniałej sytuacji mężczyzna powiadomił policję. Mundurowi przejrzeli zapisy z kamer monitoringu i przeprowadzili szereg czynności w powyższej sprawie. Po zgromadzeniu wszystkich dowodów ustalili, iż przywłaszczenia pieniędzy dopuściła się kobieta, która stała w kolejce sklepowej za zgłaszającym – wyjaśnia sierż. sztab. Justyna Rybczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Trzy dni później mundurowi zatrzymali 65-lenią mieszkankę Międzychodu.

- Zatrzymana kobieta przyznała się do przywłaszczenia pieniędzy. Kobieta usłyszała zarzut. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności – podkreśla Justyna Rybczyńska.

Opada poziom wody w rzece Warcie, choć ciągle określany jest jako strefa stanów wysokich (zdjęcie z lutego 2022 roku).

Międzychód. Opada poziom wody w rzece Warcie, choć ciągle ok...

Co zrobić, jeśli znajdziemy coś na ulicy?

Międzychodzka policja przypomina, że znaleziona rzecz jest nadal cudza, nie wolno jej brać dla siebie. Wiele osób zastanawia się, co zrobić ze znalezionym portfelem, torebką czy telefonem? Najczęściej pierwsze kroki kierujemy do jednostki policji, jednak zgodnie z prawem, prowadzenie postępowania w sprawach odbierania zawiadomień o znalezieniu rzeczy, przyjmowanie i przechowanie rzeczy znalezionych oraz poszukiwanie osób uprawnionych do ich odbioru, należy do zadań starostów.

- Jeśli znajdziemy jakiś przedmiot w szkole, w urzędzie, w kościele, czy w autobusie możemy go oddać zarządcy budynku, albo środka transportu publicznego, który po upływie trzech dni od dnia otrzymania rzeczy, przekazuje ją właściwemu staroście, chyba że w tym terminie zgłosi się osoba uprawniona do odbioru rzeczy – tłumaczy Justyna Rybczyńska. - Kiedy więc zgłaszać się na policję? Gdy znajdziemy przedmiot, którego posiadanie wymaga pozwolenia, czyli w przypadku znalezienia broni, amunicji, materiałów wybuchowych lub dokumentów: dowodu osobistego albo paszportu. Jeżeli natomiast oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia, wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, by funkcjonariusze podjęli stosowne czynności – dodaje.

Tornado pod Izdebnem 17 luty 2022 - wiatr w tym miejscu mógł wiać nawet z prędkością 250 km/h

Trąba powietrzna, która 17 lutego przeszła nad powiatem, miała prędkość ponad 180 km/h. Zajrzeliśmy do jej epicentrum.

Izdebno. Trąba powietrzna, która 17 lutego przeszła nad powi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto