Międzychód. Dzień Niepodległości na sportowo. Turniej piłki siatkowej na hali sportowej w Międzychodzie.

W Dzień Niepodległości, w tegorocznej edycji turnieju rywalizowało 14 drużyn (11.11.2022r.) Adrian Wieczorek
Jak co roku, 11 listopada odbył się turniej piłki siatkowej, organizowany przez Międzychodzkie Towarzystwo Piłki Siatkowej. Rywalizacja do samego końca była bardzo zacięta.

Na obiekcie Międzychodzkiego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji wystąpiło czternaście drużyn. Ekipy zagrały w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni do 35 lat i powyżej. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym.
W kategorii kobiet, bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z Orion Sulechów. Drugie miejsce ex aequo zdobyły drużyny Volleyki Poznań i Drezdenko, a miejsce poza podium przypadło dziewczynom z Pniew.
W najmocniej obsadzonej kategorii mężczyzn do lat 35, najlepsi okazali się zawodnicy z Wielenia zespół pierwszy. Drudzy byli siatkarze z Chrzypska Wielkiego, a trzecie miejsce zajęli ex aequo Drezdenko i MTPS Międzychód. W najstarszej kategorii,, gdzie grali mężczyżni w wieku 35 lat i starsi, zwyciężyło Drezdenko, drugie miejsce zajęło Chrzypsko Wielkie, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został MTPS Międzychód.
Organizatorem turnieju było Międzychodzkie Towarzystwo Piłki Siatkowej. Na kolejne tego typu sportowe wydarzenie w Dzień Niepodległości pozostaje nam czekać za rok.