Międzychód. Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Trzeba zgłosić chęć odebrania okolicznościowych medali nadawanych przez Prezydenta RP

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Trzeba zgłosić chęć odebrania okolicznościowych medali nadawanych przez Prezydenta RP w 2022 roku (zdjęcia z 2020 i 2021 roku).
Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Trzeba zgłosić chęć odebrania okolicznościowych medali nadawanych przez Prezydenta RP w 2022 roku (zdjęcia z 2020 i 2021 roku). Krzysztof Sobkowski
Udostępnij:
Urząd Stanu Cywilnego w Międzychodzie informuje, że w związku ze zmianą przepisów prawa, pary które w 2022 roku świętują jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego i chciałyby otrzymać okolicznościowe „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, muszą zgłosić taką wolę w USC do czwartku 10 lutego.

Jubilaci, którzy nie zgłoszą takiej woli, nie zostaną ujęci w zbiorowym wniosku przekazywanym za pośrednictwem wojewody wielkopolskiego do kancelarii Prezydenta RP.

Zgłoszeń można dokonywać pod numerem telefonu 957488106. Urząd Stanu Cywilnego działa w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzychodzie przy ulicy Piłsudskiego 2 (w budynku B, pokój 209 / 210, II piętro). USC czynny jest w poniedziałki w godzinach 8-17; wtorki, środy i czwartki w godzinach 7:30 – 15:30 oraz w piątki w godzinach 7-14.

Mieszkańcy gminy zwracają uwagę na to, że to urząd powinien zwrócić się do małżonków z informacją o możliwości nadania im medali jubileuszowych, w końcu to w urzędzie powinny znajdować się akty małżeństwa sprzed 50 lat. Kierownik USC w Międzychodzie wyjaśnia jednak, że od 2018 roku nie jest to możliwe, odkąd zmieniły się przepisy prawa w tym zakresie.

- W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku ustawy dotyczącej przetwarzania danych osobowych, Urząd Stanu Cywilnego nie ma uprawnień skierowania do mieszkańców pisemnego zapytania dotyczącego wyrażenia zgody na wystąpienie z wnioskiem do Prezydenta RP o nadanie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” - wyjaśnia Lucyna Piechocka z USC w Międzychodzie.

Przypomnijmy, że gmina Międzychód od kilku lat, każdego roku, organizuje uroczystość, podczas której wręczane są „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystość połączona jest też z zabawą taneczną. W 2020 roku święto nie mogło zostać przygotowane z uwagi na pandemię koronawirusa, dlatego 25 par odebrało medale w siedzibie USC, a podwójna gala dla par świętujących w 2020 i 2021 roku odbyła się w 2021 roku w Centrum Spotkań Biznesu i Rekreacji w Mierzynie.

Jubileusze ślubne Międzychód - zobacz zdjęcia z poprzednich lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie