Międzychód. MKS Warta Międzychód pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce w meczu na szczycie IV ligi wielkopolskiej i została liderem

Krzysztof Sobkowski
MKS Warta Międzychód pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce w meczu na szczycie IV ligi wielkopolskiej 3:0 (1:0). 3.04.2021 Warta Międzychód
MKS Warta Międzychód pokonała dzisiaj na Stadionie Miejskim w Międzychodzie Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0 (1:0) w meczu na szczycie IV ligi wielkopolskiej i została ligowym liderem.

Podpieczni Tomasza Leszczyńskiego zagrali bardzo dobre spotkanie, choć wydawało się optycznie, że to goście mieli przewagę na boisku. Warta jednak mądrze kontratakowała.

Pierwszą bramkę w 24 minucie meczu strzelił z dystansu Jakub Giełda. Gol może z pewnością aspirować do jednej z najładniejszych bramek w lidze. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0 w 70 minucie. Wynik meczu na 3:0 w 90 minucie meczu ustalił Kacper Magdziński.

Spotkanie w Międzychodzie zaszczycił swoją obecnością prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej - Paweł Wojtala.

Po 25 kolejkach Warta Międzychód ma 56 punktów i zajmuje w ligowej tabeli pierwsze miejsce. Za nią Pogoń Nowe Skalmierzyce z 55 punkatmi, a na trzecim miejscu Victoria Września z 52 punktami.

Międzychód. MKS Warta Międzychód pokonała Pogoń Nowe Skalmie...

Przy Jeziorze Mierzyńskim pod Międzychodem ludzie mieszkali już 800 lat przed naszą erą. Potwierdzają to ostatnie odkrycia archeologiczne (25.03.2021).

Gmina Międzychód. Przy Jeziorze Mierzyńskim pod Międzychodem...

Gmina Międzychód będzie finansowała program leczenia bezpłodności metodą in vitro dla swoich mieszkańców (zdjęcia ilustracyjne).