Międzychód. Punkt szczepień w „Harcówce” już funkcjonuje

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Już ponad 11 200 mieszkańców powiatu międzychodzkiego zaszczepiło się przeciwko Covid-19, w sumie w kraju mamy już ponad 14 milionów obywateli, którzy poddali się szczepieniu.

Tymczasem władze Gminy Międzychód poinformowały, że z początkiem tego miesiąca, a więc od 1 lipca Punkt Sczepień w Międzychodzie został przeniesiony do budynku oświatowego przy ul. Juliusza Słowackiego 8 (przy Ogródku Jordanowskim), czyli do tak zwanej „Harcówki”.

- W nowym punkcie będą działać dwa stanowiska kwalifikacji oraz dwa stanowiska szczepienne. Łącznie w punkcie szczepień bieżącą obsługą będzie zajmować się 13 osób (5 osób z personelu medycznego, 8 osób z personelu administracyjnego) – poinformowano.

Jednocześnie, jak dodano, pragniemy poinformować, że w dotychczasowej lokalizacji wykonaliśmy łącznie 13 044 szczepień.

- Wszystkim osobom zaangażowanym w to działanie dziękujemy – poinformowała gmina.

Warto również przypomnieć, że od początku lipca wszystkie osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19, mogą przyjąć drugą dawkę w dowolnym miejscu. To kolejne udogodnienie w Narodowym Programie Szczepień, które nie ogranicza w planowaniu wakacji.

– Dziś największym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków do szczepienia. Cieszymy się, że 75% Polaków pozytywnie ocenia realizację Narodowego Programu Szczepień – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. I dodał: – Musimy wszyscy skupić się na tym, żeby szczepienia postępowały, żebyśmy się rejestrowali i szczepili. Okres wakacyjny i zmniejszenie intensywności pandemii sprawia, że borykamy się z problemem braku zainteresowania szczepieniami.

Serwis Rzeczpospolitej Polskiej przypomniał, że początkowo obowiązywała zasada, że druga dawka szczepienia przeciw COVID-19 podawana jest w tym samym punkcie co pierwsza. W okresie wakacyjnym może to bardzo ograniczać planowanie wyjazdów po Polsce.

- Wychodząc naprzeciw Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Możesz to zrobić: za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień; logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień

– poinformowano.

Loteria zachęci do szczepień?

Jak wskazano, osoby zaszczepione jedną dawką Johnson&Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm Astra Zeneka, Moderna lub Pfizer mogą rejestrować się w narodowej loterii. Wystarczy mieć ukończone 18 rok życia. Zarejestrować się można dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub logując się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl. Wyrazić zgodę i wziąć udział w loterii, która potrwa do 30 września 2021 r.

– Wystartowała Loteria Narodowego Programu Szczepień. Promocja loterii rozpoczyna się dziś o północy, a już zarejestrowało się ponad 200 tys. osób. Jeśli chodzi o natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze ponad 300 osób – dodał szef KPRM Michał Dworczyk.

Każdy w pełni zaszczepiony ma cztery szanse na nagrody: jedną nagrodę natychmiastową, jedną  nagrodę tygodniową, jedną nagrodę miesięczną oraz jedną nagrodę finałową.

• Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500zł,

• Nagrody tygodniowe – to nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne,

• Nagrody miesięczne – pieniężne w wysokości 100 tys. złotych oraz samochody osobowe,

• Nagrody finałowe – losowanie 6 października – dwa razy po 1 mln złotych oraz dwa samochody osobowe.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie