Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzychód - Schaedler i Dobkowicz nagrodzeni podczas IV Gali Przedsiębiorców

Krzysztof Sobkowski
© Krzysztof Sobkowski
W Międzychodzie po raz czwarty wyróżniono najbardziej przedsiębiorczych mieszkańców. Tym razem przyznano dwie statuetki im. Oskara Tietza.

Henryk Schaedler (PPHU Sched-Pol Developers SH.) oraz Teofil Dobkowicz (Fil-Bud) - są laureatami tegorocznej nagrody im. Oskara Tietza. Gala wręczenia statuetek odbyła się 11 listopada w Centrum Animacji Kultury „Prom” w Międzychodzie.
- Mamy trudne warunki do funkcjowania biznesu. Recesja gospodarcza ma także wpływ na firmy funkcjonujące na naszym terenie. Wystarczy wspomnieć fakt likwidacji symbolu miasta, czyli „Pomony”. Kłopoty miały też inne firmy, jednak większość naszych przedsiębiorców radzi sobie bardzo dobrze - powiedział Roman Musiał, burmistrz miasta.
Do nagrody nominowani byli: Andrzej Wilkoński (właściciel Zakładu Wielobranżowego WAN) nominowany przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ziemi Międzychodzkiej; Ewa Golmert (szefowa kwiaciarni „Mimoza”) nominowana przez Fundację Obchodów 750-lecia Kamionny; Romuald Paech (właściciel indywidualnego gospodarstwa) nominowany przez Fundację Obchodów 750-lecia Kamionny; Henryk Schadler (PPHU Sched-Pol Developers SH) nominowany przez Cech Rzemiosł Różnych i ZUO Clean City nominowany przez Stowarzyszenie Puszcza Notecka.

Kilka słów o zwycięzcach:
Henryk Schaedler - Od 1981 roku wraz z bratem prowadził spółkę cywilną i od tego czasu zrzeszony jest w Cechu Rzemiosł Różnych. Spółka ta w 2001 roku przekształciła się w spółkę jawną. Pan Henryk prowadzi też własną firmę - od 9 stycznia 1995 roku PPHU Sched-Pol Developers SH. W obecnej chwili zatrudnienie w spółce Henryka Schaedlera znalazły 93 osoby. W czasie swojej działalności pan Henryk Schaedler wyszkolił ponad 20 uczniów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy i tapicer. Obecnie szkoli uczniów w zawodzie ślusarz.
Teofil Dobkowicz - Mimo, że mieszka w Sierakowie i tam prowadzi firmę Fil-Bud, to urodził się jednak w Międzychodzie i z tym miastem jest nadal związany. Tu bowiem od roku 2004 pełni funkcję starszego Cechu Rzemiosł Różnych i właśnie dla Cechu i jego spraw pracuje z wielkim poświęceniem. Swą własną działalność gospodarczą prowadzi od roku 1981. Założył wówczas własny zakład murarski, w którym początkowo był jedynym pracownikiem. Obecnie Ful-Bud zatrudnia ok. 30 osób i szkoli kilku pracowników młodocianych.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto