Międzychód. VIII Memoriał im. Bohdana Marciniaka przeszedł do historii. Sokół Międzychód okazał się mało gościnny, wygrywając oba spotkania!

Patryk Ratajczak
Ostatnie przetarcie przed niedzielną inauguracją sezonu ligowe 2021/2022 ma za sobą Sokół Międzychód. W minioną sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza zajęli pierwsze miejsce w memoriale im. Bohdana Marciniaka! Hania Wojtaszek

W minioną sobotę w międzychodzkiej hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Turniej Memoriałowy im. Bohdana Marciniaka. W tegorocznej edycji na parkiecie zobaczyliśmy drużyny: BC Swiss Krono Żary, TS Basket Poznań i gospodarzy – Sokoła Międzychód.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Marcina Chodkiewicza zmierzyli się z BC Swiss Krono Żary. Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie. Po pierwszych, pięciu minutach gospodarze prowadzili 15:11. W drugiej części pierwszej odsłony minimalnie z lepszej strony pokazali się goście, którzy na koniec premierowej kwarty wyszli na jednopunktowe prowadzenie 26:27. W drugiej kwarcie, po chwili przyjezdni powiększyli swoją przewagę do 5 oczek. Sokół nie potrafił zniwelować straty, a zawodnicy Swiss Krono skrzętnie wykorzystywali proste błędy w obronie. Na przerwę oba zespoły zespoły schodziły przy stanie 41:48. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Goście z Żar stopniowo powiększali prowadzenie, które na półmetku trzeciej odsłony wynosiło już 10 oczek. Wtedy to trener Chodkiewicz sięgnął po młodzież, która grając konsekwentnie zarówno w obronie jak i w ataku zaczęła odrabiać straty. Po trzeciej kwarcie goście prowadzili już tylko 3 oczkami (62:65). Przewaga ta stopniała do jednego punktu w 5 minucie ostatniej części. Wtedy to Sokół wyszedł na prowadzenie, fundując przy tym zgromadzonym Kibicom wiele efektywnych akcji, które mogły cieszyć oko. Ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie 83:78!

Jordan Lewis 2 punkty, 4 zbiórki

W drugim meczu BC Swiss Krono Żary zmierzyło się z TS Basket Poznań. Praktycznie przez pierwsze, dwie kwarty gra obu drużyn była bardzo wyrównana. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Lubuska Ekipa wyszła na prowadzenie, które utrzymała do końca spotkania. Mecz ten zakończył się wynikiem 87:70.

W swoim drugim spotkaniu turnieju memoriałowego Sokół zmierzył się z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek – TS Basket Poznań, w którym występują dobrze znani międzychodzkim Kibicom Łukasz Ulchurski i Łukasz Kupczyński. W pierwszej kwarcie zdecydowanie górowali goście, którzy zatrzymali Sokoła w drugiej połowie pierwszej kwarty na 7 oczkach. Po pierwszej części goście prowadzili 7:17. W drugiej połowie Sokół zaczął odrabiać straty, by na przerwę zejść z 2 punktową stratą. Po przerwie międzychodzcy zawodnicy ruszyli do ataku. Wygrana aż 14:3 trzecia odsłona pozwoliła wyjść na prowadzenie 42:33 przed ostatnią kwartą. Ostatnia ćwiartka tego meczu ponownie była pokazem umiejętności i możliwości międzychodzkiego zespołu, który grając widowiskowo wygrał spotkanie 67:46!