Międzychód. XII edycja Mistrzostw Międzychodu w siłowaniu na rękę o Puchar Burmistrza za nami!

XII Mistrzostwa Międzychodu o Puchar Burmistrza już za nami! (16.07.2022r.)
XII Mistrzostwa Międzychodu o Puchar Burmistrza już za nami! (16.07.2022r.) facebook Waldemar Podolski
Dwunaste Mistrzostwa Międzychodu w siłowaniu na rękę o Puchar Burmistrza to już historia. Jak co roku, armwrestlerzy zjechali się do naszego powiatu, by pokazać swoją siłę w pojedynkach jeden na jeden.

Tym razem impreza odbyła się w Centrum Spotkań Biznesu i Rekreacji w Mierzynie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając uczestnikom i kibicom swobodę oraz pożywienie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się mistrzostwa, przyciągając zawodników nie tylko z Wielkopolski, ale i z innych województw.
W najmocniej obsadzonej kategorii OPEN na lewą rękę najlepszy był Paweł Budych. Na 28 zawodników, na 19 pozycji uplasował się Waldemar Podolski, trzy pozycje niżej Robert Puwałowski, a tuż za nim Sebastian Piotrowski. Paweł zdobył także brąz, siłując się drugą, prawą ręka w tej samej kategorii oraz srebro w kategorii senior do 95 kilogramów. Kapitalny występ!
Maciej Budych był bezkonkurencyjny w kategorii Masters do 95 kilogramów ręką prawą. W kategorii Senior uplasował się tuż za podium.
Dawid Łapa kolejny rok z rzędu wygrywa rywalizacje w kategorii niepełnosprawnych w pozycji stojącej. Dorzuca do tego srebrny medal w kategorii Senior do 78 kilogramów. W pozycji siedzącej wszystkie trzy stopnie należały do Wilków. Trzecie miejsce zajął Łukasz Rachowka, drugie miejsce zdobył Tomasz Wesołowski, a na najwyższym stopniu podium uplasował się Sebastian Piotrowski. Czołówka nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim rokiem.
Prezes Wilków, Waldemar Podolski, kończy rywalizacje z dwoma medalami- srebrnym w kategorii Masters do 105 kilogramów i brązowym w kategorii Senior do 105 kilogramów.
Brązowy medal zdobywa Robert Puwałowski w kategorii Masters do 86 kilogramów. Ponadto, dobre występy zaliczali Robert Szolc i Mariusz Błoch.
W kategorii kobiet zobaczyliśmy siedem zawodniczek. Ale to trzy zawodniczki zdominowały rywalizacje zarówno lewą, jak i prawą ręką. Dwa złote medale zdobyła Paulina Janoszka, a po jednym srebrnym i jednym brązowym medalu zdobyły reprezentantki Dzików Bielice- Natalia Kwiatkowska i Emilia Filińska.
W kategorii juniorów najlepszy okazał się Filip Kazimierczak z Radgoszczy, który pokonał Maciej Szolca i Mikołaja Puwałowskiego.
W kategorii Amator zawody odbywały się w czterech wagach: Open lewa ręka, Prawa do 70 kilogramów, do 95 kilogramów i powyżej. Najlepsi okazali się kolejno- Piotr Zakrzewski, Bartosz Banaszak, Arnold Piątek i Ernest Kubiak. Bartosz Zgrajek z Międzychodu zdobył srebrny medal w kategorii do 70 kilogramów.
Łącznie na szyi reprezentantów UKS Wilki Międzychód zawisło 15 medali. Gratulacje!