Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzychodzka policja poszukuje zaginionego mężczyzny. Może możesz pomóc? [FOTO]

Red.
Tym razem szczęśliwie, już po kilku godzinach zakończył się poszukiwania młodej mieszkanki powiatu międzychodzkiego. Przez pewien czas 26-letnia kobieta nie utrzymywała kontaktu z rodziną.

W piątek międzychodzcy funkcjonariusze odebrali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o tym, że 26-letnia kobieta zaginęła, nie odbiera telefonów i nie idzie nawiązać z nią kontaktu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionej, informacja o tym została również udostępniona publicznie. Wskazano między innymi, że kobieta może poruszać się samochodem osobowym.

Działania operacyjne przyniosły w tym przypadku pożądany efekt. Kobieta odnalazła się cała i zdrowa. Nie było to jednak jedyne zaginięcie w minionym tygodniu, jakie odnotowano na terenie naszego powiatu.

Wcześniej bowiem funkcjonariusze policji poinformowali, że prowadzą poszukiwania obywatela Gruzji.

- Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie poszukuje 22-letniego obywatela Gruzji mieszkającego w Grobi. NIKA DOKVADZE wyszedł z domu 31 lipca br., do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby mogące mieć informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, bądź mające jakiekolwiek informacje dotyczące jego zaginięcia proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Międzychodzie , tel. 47 77 362 11 lub najbliższą jednostką Policji, tel. 112 – apeluje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie sierżant sztabowa Justyna Rybczyńska.

Warto wskazać, że zaginiony mężczyzna ma 163 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma krótkie ciemne włosy, ciemne oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemną bluzę, ciemne spodnie oraz ciemne sportowe buty.

Wcześniej międzychodzcy policjanci poszukiwali między innymi 22-letniego mieszkańca Międzychodu – w maju tego roku. Ten znalazł się po kilkudziesięciu godzinach, a także zaginionego grzybiarza z Poznania – w 2019 roku. I choć na terenie naszego powiatu zaginięcia osób nie są aż tak często, to problem ten w skali kraju jest spory.

Na stronach wielkopolskiej policji widnieje kilkadziesiąt rysopisów osób zaginionych, w większości jednak to sprawy sprzed kilku, czy kilkunastu lat, których nie udało się rozwikłać, a osób odszukać. Prócz policji poszukiwaniem osób zajmują się fundacje, ta najbardziej znana – Itaka w swoim wielkopolskim rejestrze posiada obecnie w samym tylko województwie wielkopolskim 45 osób zarejestrowanych, jako zaginione. W sumie w bazie na stronie fundacji zaginieni.pl znajduje się ponad 1000 profili poszukiwanych przez rodziny i bliskich osób.

Dodajmy, że celem Fundacji Itaka jest niesienie wszelkiej pomocy ludziom dotkniętym problemem zaginięcia, w szczególności osobom zaginionym, ich rodzinom i bliskim oraz osobom zagrożonym zaginięciem, w tym także w przypadkach zaginięć związanych z porwaniami rodzicielskimi.

- Linia wsparcia: 22 654 70 70. Czynna całodobowo/7 dni w tygodni. Pracownicy i wolontariusze Fundacji ITAKA 7 dni w tygodniu są gotowi do rozmowy w sytuacji zaginięcia bliskiej osoby. Jeżeli potrzebujesz informacji lub chcesz po prostu porozmawiać – jesteśmy do Twojej dyspozycji. W fundacji pracują wykwalifikowani i doświadczeni psychologowie. Są do dyspozycji rodzin i bliskich osób zaginionych, by porozmawiać, doradzić czy po prostu wysłuchać, gdy jest taka potrzeba – informują na swej stronie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto