Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na międzychodzki most po raz pierwszy wjechały auta, to sześć ciężarówek wypełnionych piaskiem o łącznej masie 240 ton

Krzysztof Sobkowski
Budowa mostu w Międzychodzie - próba obciążeniowa.

ZOBACZ TAKŻE:

ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT ULICY 17 STYCZNIA W MIĘDZYCHODZIE - ZDJĘCIA

ODKRYCIA ARCHEOLOGICZNE W MIĘDZYCHODZIE U ZBIEGU ULIC 17 STYCZNIA I KILIŃSKIEGO

W Mierzęcinie zorganizowano zlot klasyków. Większość pojazdów dotarła na imprezę na własnych kołach. "Odległość 550 km pokonał American LaFrance"
Budowa mostu w Międzychodzie - próba obciążeniowa. ZOBACZ TAKŻE: ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT ULICY 17 STYCZNIA W MIĘDZYCHODZIE - ZDJĘCIA ODKRYCIA ARCHEOLOGICZNE W MIĘDZYCHODZIE U ZBIEGU ULIC 17 STYCZNIA I KILIŃSKIEGO W Mierzęcinie zorganizowano zlot klasyków. Większość pojazdów dotarła na imprezę na własnych kołach. "Odległość 550 km pokonał American LaFrance" Grzegorz Gil / firma Gotowski
Na międzychodzki most po raz pierwszy wjechały auta. To sześć ciężarówek wypełnionych piaskiem o łącznej masie 240 ton. Sprawdzano w ten sposób, jak zachowa się konstrukcja mostu przy takim obciążeniu.

Z tygodnia na tydzień zmienia się krajobraz na placu budowy nowego mostu przez rzekę Wartę w Międzychodzie. Trwa budowa dróg dojazdowych do mostu, budowa ronda przy miejskiej obwodnicy, budowa nasypów i ustawianie barierek na moście. Kilka dni temu odbyła się próba obciążeniowa.

ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT ULICY 17 STYCZNIA W MIĘDZYCHODZIE - ZDJĘCIA

- Na most wjechało sześć ciężarówek wypełnionych piaskiem. Masa każdej pełnej ciężarówki to 40 ton. Łącznie było to więc 240 ton obciążenia ustawionych w różnych konfiguracjach po to, aby wytężyć konstrukcję mostu i sprawdzić jak zachowuje się ona w tych wariantach - mówi Grzegorz Gil, kierownik robót mostowych z firmy Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. z Bydgoszczy, która wykonuje budowę. - Ugięcia konstrukcji stalowej od zadanego obciążenia nie przekroczyły dopuszczalnych. Wynik był więc pozytywny - dodaje.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy most ma być gotowy (wraz z rozbiórką obecnej przeprawy) do listopada. Wiadomo już, że dźwigary mostu będą miały kolor granatowy. Ława gzymsowa z kolei będzie w kolorze czerwonym. Wszystko wzbogaci dedykowana iluminacja. Czerwona ma być także ścieżka pieszo - rowerowa przez most, która połączy ścieżkę pieszo - rowerową wzdłuż miejskiej obwodnicy (ul. Wały Jana Kazimierza), ze ścieżką do ośrodka wypoczynkowego w Mierzynie. Wiadomo już także, że skrzyżowanie drogi rowerowej z drogą wojewódzką nr 160 (Międzychód - Drezdenko) będzie miało miejsce pomiędzy budowanym rondem a mostem (od strony miasta). W tym samym miejscu będzie znajdowało się przejście dla pieszych.

ODKRYCIA ARCHEOLOGICZNE W MIĘDZYCHODZIE U ZBIEGU ULIC 17 STYCZNIA I KILIŃSKIEGO

Równocześnie trwają prace drogowe. Trwa układanie krawężników, budowa nasypów, a także czterowlotowego ronda od strony miasta. Odbywa się już częściowe asfaltowanie ronda i dróg dojazdowych.

Kiedy nowym mostem pojadą pierwsze samochody?

- Szacujemy, że będzie to druga połowa lata. Zaraz potem rozpocznie się rozbiórka obecnego mostu - zapowiadał już przed tygodniem Grzegorz Gil z firmy Gotowski.

W Mierzęcinie zorganizowano zlot klasyków. Większość pojazdów dotarła na imprezę na własnych kołach. "Odległość 550 km pokonał American LaFrance"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto