Nieudany weekend naszych drużyn piłkarskich. Zobaczcie ligowe podsumowanie minionego weekendu

Nie był to udany weekend w wykonaniu naszych drużyn. Warta Międzychód zremisowała z Tarnovią Tarnowo Podgórne, reszta zespołów musiała natomiast uznać wyższość rywali. Patryk Ratajczak

Nadeszła pora na kolejne podsumowanie piłkarskich zmagań, w którym udział biorą drużyny z naszego powiatu.

Warta Międzychód w minioną sobotę podejmowała na własnym stadionie Tarnovię Tarnowo Podgórne w ramach 13. Kolejki IV ligi Wielkopolskiej. Do 60 minuty walka była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Dopiero właśnie w 60 minucie meczu goście objęli prowadzenie do strzale Marcina Mazurczaka. Chwilę później, bo tylko cztery minuty wynik wyrównał Krzysztof Kulczak. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdołała już zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Swojego dnia nie miał także Rzemieślnik Kwilcz, który w sobotnie popołudnie udał się do Otorowa, gdzie zmierzył się z miejscowym LZS – liderem tabeli w grupie II poznańskiej A-klasy. Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego pogromu ze strony miejscowych. Po bramce zawodników z Otorowa, w 45 minucie wynik wyrównał Pertek. I pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej zaś gospodarze zaprezentowali prawdziwy grad bramek. Bezsilny Rzemieślnik nie potrafił odpowiedzieć składną akcją. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką porażką zespołu z Kwilcza 1:7

Nie lepiej wypadł niedzielny mecz Warty Sieraków. Zespół udał się do Lipy, gdzie zmierzył się z LKS’em. Gospodarze już od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku i zdeterminowani z każdą chwilą powiększali swój dorobek bramkowy. Spotkanie to zakończyło się bardzo wysoką porażką sierakowskiej drużyny 0:12.

B-klasowe rozgrywki także nie okazały się udane dla naszych zespołów.
Płomień Chrzypsko Wielkie udał się do Wąsowa, gdzie rozegrał spotkanie 9 kolejki z miejscowym LZS. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie w drugiej ze strony przyjezdnych zabrakło składnych akcji, co skrzętnie wykorzystali miejscowi ustalając szybko wynik spotkania na 2:0.

Orzeł Łowyń na własnym boisku podejmował drużynę Sokół Chobienice – lidera grupy V. Goście nie bez przyczyny zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zdeklasowali zespół Orła już w pierwszej połowie, po której zakończeniu prowadzili już 6:0. Druga część spotkania również należała do przyjezdnych, którzy wygrali ten mecz 10:0.