MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów 2024 w Gołuchowie. Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Zamek przygotowali moc atrakcji

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Otwarcie wystawy skaningu laserowego, spacer z leśnikami po parku-arboretum, koncert oraz zwiedzanie Muzeum Leśnictwa to najważniejsze punkty Nocy Muzeów
Otwarcie wystawy skaningu laserowego, spacer z leśnikami po parku-arboretum, koncert oraz zwiedzanie Muzeum Leśnictwa to najważniejsze punkty Nocy Muzeów archiwum Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie
Noc Muzeów 2024 w Gołuchowie. Zarówno Ośrodek Kultury Leśnej, jak i Muzeum Zamek przygotowali dla gości sporo atrakcji. Spacer z leśnikiem, koncert Marii Rutkowskiej i Aleksandry Kamińskiej-Rykowskiej w OKL-u czy wykład o „Odzyskanych stratach wojennych: Mater Dolorosa i Ecce Homo” i wieczorny spacer do kaplicy, miejsca spoczynku Izabeli Działyńskiej - to kilka punktów programu.

Noc Muzeów 2024 w Gołuchowie. Ośrodek Kultury Leśnej i Muzeum Zamek przygotowali moc atrakcji

18 maja 2024 roku stał pod znakiem Nocy Muzeów. Z tej okazji zarówno Ośrodek Kultury Leśnej, jak i Muzeum Zamek w Gołuchowie przygotowali sporo atrakcji. Co działo się w Grodzie Żubra?

OKL rozpoczął od otwarcia wystawy czasowej „Prześwietlamy park, czyli skaning laserowy parku-arboretum w Gołuchowie”. Następnie przyszedł czas na spacer z leśnikiem. O muzyczne doznania zadbały pianistka Maria Rutkowska i mezzosopranistka Aleksandra Kamińska-Rykowska.

- Koncert „Na strunach przyrody” koncentrował się wokół tematyki przyrodniczej i romantycznej. Były pieśni Stanisława Moniuszki, takie jak: „Złota rybka”, „Pieśń wieczorna” czy „Wilija”. Usłyszeliśmy utwory wokalne Fryderyka Chopina z tekstem polskich poetów romantycznych czy fortepianowe z cyklu „Sceny leśne” Roberta Schumanna. Wybrzmiał także słynny „Polonez” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Artystki wykonały również kilka utworów popularnych, pochodzących z najbardziej znanych oper i musicali - podkreśla Anna Błaszczyk, rzeczniczka prasowa OKL-u.

Obiekty muzealne, czyli Oficynę, Powozownię, Owczarnię i Dybul, można było zwiedzać od 17 do 1.

W tych samych godzinach otwarte dla gości było sąsiednie Muzeum Zamek. Tutaj na dobry początek był spacer z widokiem na zamek, podczas którego goście wysłuchali wspomnień ogrodnika Adama Kubaszewskiego w kreacji Jerzego Szukalskiego. Opowieść o dekoracjach zamkowego dziedzińca, a także wykład o „Odzyskanych stratach wojennych: Mater Dolorosa i Ecce Homo” to kolejne punkty programu.

Wydarzenie zwieńczył nocny spacer do kaplicy, miejsca spoczynku Izabeli Działyńskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tatiana Okupnik tak dba o siebie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto