Nowy rok rozpoczęli z przytupem! Sokół Międzychód wygrał z UKS Gimbasket Wrocław [ZDJĘCIA, RELACJA]

Jakub Zachciał
Sokół Międzychód: Pierwszy mecz w 2021 roku
Sokół Międzychód: Pierwszy mecz w 2021 roku Krzysztof Wróblewski
Sokół Międzychód wygrał z UKS Gimbasket Wrocław. Międzychodzianie 2021 rok rozpoczęli z przytupem wygrywając z drużyną z Wrocławia 103:52. Zobaczcie zdjęcia. Szczegóły wkrótce.

W pierwszym spotkaniu roku kalendarzowego 2021 w ramach 14. Kolejki drugoligowych rozgrywek Sokół Międzychód na własnym parkiecie podejmował młodzież Gimbasketu Wrocław. Do meczu podopieczni Marcina Chodkiewicza przystąpili osłabieni brakiem Kapitana drużyny – Adama Adamskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła jedna drużyna gospodarzy – Maciej Wejman otworzył wynik celnym rzutem ze środka trumny. Następnie 7 oczek zanotowali przyjezdni. Kolejny rzut Gałczyńskiego pozwolił na objęcie prowadzenia 4:9 Gimbasketowi. Wtedy to sprawy w swoje ręce wziął Damian Szymczak, który akcją 2+1 i chwilę później celną trójką pozwolił miejscowym na objęcie prowadzenia 10:9. Walka wyrównana była tylko do stanu 13:13, wtedy do kolejne punkty Damiana Szymczaka, Łukasza Ulchurskiego i Jakuba Simona pozwoliły odskoczyć na kilka oczek i zakończyć pierwszą odsłonę prowadzeniem 20:14!

Drugą odsłonę Sokół rozpoczął od dwóch celnym rzutów za trzy Damiana Szymczaka i Konrada Jelskiego. Kolejne rzuty Jarka Kalinowskiego i Adama Chodkiewicza pozwoliły „odskoczyć” podopiecznym Marcina Chodkiewicza na 9 oczek (30:21). Z każdą upływającą minutą Sokół powiększał swoją przewagę, głównie za sprawą Damiana Szymczaka i Jakuba Simona. Pierwszą połowę gospodarze zakończyli z 15-punktową zaliczką (45:30).

Mało kto spodziewał się tego, co stało się po przerwie. Zawodnicy Marcina Chodkiewicza całkowicie zdominowali boisko! Trzecią kwartę rozpoczęli od run’u +10. Po niespełna trzech minutach pierwsze punkty dla Gimbasketu zdobył Marcinkowski. Wtedy to miejscowi ponownie zanotowali run +10 i w kwarcie prowadzili już 20:2! W 7. Minucie tej odsłony po faulu Łukasza Ulchurskiego w akcji rzutowej Gałczyński trafiając jeden rzut osobisty zdobył trzeci punkt dla przyjezdnych w tej części gry. Kolejne 13 punktów Sokoła i 4 Gimbasketu na koniec trzeciej kwarty ustanowiły wynik przed ostatnią ćwiartką na 78:37!

Ostatnia część była już tylko formalnością. Cztery oczka na jej początku zdobył Damian Szymczak i Jakub Simon. Chwilowy przestój pozwolił zawodnikom Roberta Kościuka na zanotowanie run’u +6, jednak Sokół nie pozostał dłużny i po tym także zanotował run +13 (95:43)! Na 1:25 setne oczko dla miejscowych rzutem za dwa zdobył Łukasz Ulchurski, a wynik spotkania akcją 2+1 ustalił Jakub Simon. Ostatecznie Sokół odnotował kolejne, efektowne zwycięstwo 103:52!

Po tym spotkaniu Sokół z bilansem 11-2 (zw-por) zajmuje lokatę lidera rozgrywek w grupie D z różnicą +204 (1209 koszy zdobytych i 1005 straconych).

W następnej kolejce podopieczni Marcina Chodkiewicza pauzują. Na ligowe parkiety powrócą już 16 stycznia. Wtedy to udadzą się do Tarnowa Podgórnego na pierwsze w nowym roku derby Wielkopolski z miejscową Tarnovią!