Ogłoszenie- Nadleśnictwo Miedzychód

Artykuł sponsorowany
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Międzychód Przedlesie 12

Na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 5 i ust. 2 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 12, poz. 59 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania przetargu publicznego oraz sposobu i warunków przeprowadzania negocjacji cenowej w przypadku sprzedaży lasów, gruntów, innych nieruchomości znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych (Dz. U. z 2007 r. Nr 78, poz. 532) ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nw. nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa – w zarządzie Nadleśnictwa Międzychód.
Określenie nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem gospodarczym - stodołą o nr inw. 180/237 wraz z gruntem o pow. 831 m2 w m. Żmijowiec gm. Międzychód, działka ewid. nr 778/1, obręb ewidencyjny Mierzyn-Drzewce, KW elektroniczna PO2A/00037351/9 prowadzona przez SR w Szamotułach Zamiejscowy Wydział KW w Międzychodzie. Działka znajduje się w kompleksie lasów, sąsiaduje z innymi zabudowaniami. Dojazd i dostęp z drogi gruntowej łączącej się w odległości ok. 2 km z szosą M-chód – Drezdenko. Do Międzychodu ok. 13 km. Na rzecz kupującego zostanie ustanowiona odpłatna służebność drogi koniecznej zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach.
1. Obecny sposób zagospodarowania: stodoła - pustostan.
2. Powierzchnia użytkowa budynku 272,12 m2.
3. Budynek wybudowany w 1941r. ściany nośne z cegieł pełnych, w części szczytowej z pustaków żelbetonowych, otynkowane dach kryty eternitem, bramy drewniane, instalacja odgromowa.
4. Nieruchomość nie ma sporządzonego aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z przyjętym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzychód przyjęto funkcję – tereny zabudowy mieszkaniowej.
5. Powyższa nieruchomość nie jest obciążona żadnymi ciężarami, zobowiązaniami, ograniczeniami i hipotekami.
6. Nieruchomość nie figuruje w rejestrze zabytków.
7. Ostatecznym terminem zapłaty ceny nabycia nieruchomości jest dzień poprzedzający ustalony termin zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.
8. Cena wywoławcza za nieruchomość wyżej wymienioną wynosi – 37 680,00 zł. Koszty związane z sporządzeniem umowy notarialnej oraz wszelkie inne koszty związane z umową, obciążają kupującego.
9. Wadium – 3 800,00 zł
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne po wniesieniu wadium. Wadium może być wnoszone w pieniądzu lub formie gwarancji bankowej. Pieniądze należy przekazać na konto bankowe w banku PKO Bank Polski S.A. o/Międzychód konto 21 1020 4144 0000 6002 0043 3250, tak by znalazły się na koncie bankowym Nadleśnictwa Międzychód w dniu 14 maja 2013 r. do godz. 900, (za moment wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się moment uznania rachunku Nadleśnictwa Międzychód), natomiast w przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej za moment wniesienia wadium uznaje się złożenie dokumentów w kasie Nadleśnictwa Międzychód (pok. nr 2) w wyżej podanym terminie.
Wadium wniesione w pieniądzu przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości, przez którą rozumie się cenę nieruchomości ustaloną w wyniku przetargu, którą obowiązany jest on zapłacić. Wadium wniesione w formie gwarancji bankowej przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, podlega zwrotowi niezwłocznie po wpłaceniu kwoty równej cenie nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi na rzecz sprzedającego w razie uchylenia się uczestnika przetargu, który przetarg wygrał od zawarcia umowy. Wadium nie podlega oprocentowaniu. Wadium płacone przez uczestników przetargu, którzy nie wygrali przetargu, zostanie zwrócone w terminie 3 dni po odwołaniu lub zamknięciu przetargu.
Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Międzychód, w pomieszczeniu świetlicy (II piętro) w dniu 14 maja 2013 roku o godz. 930.
Przetarg będzie ważny bez względu na liczbę uczestników ustnego przetargu nieograniczonego, jeżeli chociaż jeden z tych uczestników zaoferuje postąpienie nie mniejsze jak 1 % ceny wywoławczej nieruchomości, z zaokrągleniem w górę do stu złotych. Nabywcą nieruchomości zostanie ten uczestnik przetargu którego oferowana cena po ustaniu postąpień zostanie trzykrotnie wywołana przez przewodniczącego komisji przetargowej po czym przewodniczący komisji przetargowej zamyka przetarg i ogłasza imię i nazwisko uczestnika który przetarg wygrał.
Sprzedający w terminie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o wyniku przetargu, zawiadamia pisemnie nabywcę nieruchomości ustalonego w wyniku przetargu o miejscu i terminie zawarcia z nim umowy sprzedaży nieruchomości.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie zawrze bez usprawiedliwionej przyczyny umowy sprzedaży nieruchomości w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu, sprzedający może odstąpić od zawarcia umowy, a wniesione wadium nie podlega zwrotowi.
Wszelkie informacje dotyczące nieruchomości oraz przetargu można uzyskać w siedzibie Nadleśnictwa Międzychód, Przedlesie 12, 64-400 Międzychód w dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 800 do 1300 w pokoju nr 3 lub 11 pod nr tel. (095) 748 2091 lub 2092. Osobami upoważnionymi do kontaktu są Henryk Dukat lub Jan Wołoszyn
Nadleśnictwo zastrzega sobie prawo odwołania ogłoszonego przetargu jedynie z ważnych uzasadnionych powodów, niezwłocznie informując o tym niezwłocznie w formach właściwych dla ogłoszenia przetargu.
http://www.szczecin.lasy.gov.pl/web/miedzychod/38170

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3