Pierwsza porażka Warty w grupie mistrzowskiej czwartoligowych rozgrywek. Serię międzychodzkiego zespołu przerwała Centra Ostrów WLKP.

Patryk Ratajczak
Każda seria kiedyś się kończy... Tym razem serię 8 zwycięstw w grupie mistrzowskiej z rzędu międzychodzkiej Warty przerwała Centra Ostrów Wielkopolski. Krzysztof Sobkowski

W ramach 27 kolejki IV ligi Wielkopolskiej (6 kolejka grupy Mistrzowskiej) Warta Międzychód na własnym stadionie zmierzyła się z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Już w pierwszej minucie spotkania gospodarze stworzyli sobie ładną i składną akcję, która mogła dać prowadzenie. Kilka minut później goście w narożniku pola karnego stworzyli sobie groźną akcję, która zakończyła się mocnym strzałem na bramkę miejscowych. Idealnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Warty, który obronił akcję. Kilka minut wcześniej swym wyjściem „zlikwidował” podobną, groźną akcję. W 27 minucie ponownie groźnie było na połowie rywali podopiecznych Tomasza Leszczyńskiego ale strzał Jakuba Giełdy z 16 metrów nieznacznie minął bramkę. Dwie minuty później widzowie przed ekranami zobaczyli jedną z lepszych w tym spotkaniu ofensywną akcję z udziałem niemal całego zespołu gospodarzy. W 30 minucie spotkania nadarzyła się kolejna okazja bramkowa lecz strzał aktywnego Patryka Smolarka z którym swoją drogą sporo problemów mieli goście obronił bramkarz Centry. Chwilę później przyjezdni ponownie odpowiedzieli strzałem – okazał się on jednak niecelny. Do końca pierwszej połowy oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka okazji bramkowych. Zabrakło w nich jednak dokładności i odpowiedniego wykończenia. Część tak zakończyła się bezbramkowo.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej akcji zespołu Warty. Miejscowi wkradli się nawet w pole karne, jednak piłka przeleciała nad bramką. Trzy minuty pojedynek z bramkarzem Centry przegrał Patryk Smolarek. W 54’ minucie kolejna kontra Warty o mały włos nie zakończyła się zdobyciem bramki. Niestety dwa strzały zostały zblokowane, a trzeci był bardzo niecelny i do tego z pozycji spalonego. Po kolejnej ofensywnej akcji zespołu Warty, dwa uderzenia z bliskiej odległości obronił bramkarz gości. Uratował on swój zespół przez 100-procentowym golem… W tej samej minucie meczu gola dla Centry, która wyszła długim podaniem z kontrą, zaskakując przy tym golkipera gospodarzy po strzale na dłuższy słupek zdobył Strączkowski. W 75’ minucie sędzia zawodów zaprosił obie drużyny do szatni, gdyż nad Międzychodem przeszła gwałtowna burza, która uniemożliwiła dalsze granie. Mecz został wznowiony po około 10 minutach. W 78 minucie meczu kolejną szansę na wyrównanie wyniku miał Patryk Smolarek, niestety na jego drodze ponownie stanął bramkarz Centry. Osiem minut później po prezencie, który dał przyjezdnym zawodnik gospodarzy, który chciał wycofać piłkę do bramkarza stworzyła się idealna okazja na gola dla gości. Dwie minuty później pięknym uderzeniem popisał się Giełda (z 25 metra), lecz ponownie pech Warty w tym spotkaniu dał o sobie znać – piłka przeleciała minimalnie nad bramką. Mimo ciągłych ataków Warty, to goście minutę przed końcem meczu wyprowadzili kontrę, która przyniosła im rzut karny po faulu Schoena w polu karnym. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Dawid Piróg, który ustalił wynik spotkania na 0:2.

Sieraków. Pod ulicą Poznańską powstaje przejście podziemne. ...

Gmina Kwilcz. Kolejne zatrzymania w sprawie nielegalnego skł...