Pierwsze, historyczne derby powiatu Międzychodzkiego dla Basketball Club Biofarm Sieraków! Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka!

Basketball Club Biofarm Sieraków
Pierwsze, historyczne derby powiatu Międzychodzkiego w koszykówce mężczyzn za nami! Po niesamowitym spotkaniu BasketBall Club Biofarm Sieraków pokonał Sokoła Międzychód. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka!

W minioną środę w ramach rozgrywek trzeciej ligi koszykówki mężczyzn rozegrane zostały pierwsze w historii derby powiatu Międzychodzkiego pomiędzy Basketball Club Biofarm Sieraków a Sokołem II Międzychód.
Spotkanie rozpoczęło się od zdobycia czterech oczek przez drużynę przyjezdnych. Koszykarze BC jednak nie odpuszczali i po niespełna 7 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 10:13. Celne rzuty wolne Stupnickiego na koniec pierwszej ćwiartki meczu ustaliły wynik na 18:23.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataku Sokoła, który po dwóch minutach prowadził już 10 punktami. Młodzi Gladiatorzy z Sierakowa nie odpuszczali i zanotowali run +14, dzięki czemu odjęli prowadzenie 34:32. Nie oddali go już go końca pierwszej połowy, na którą obie drużyny schodziły przy stanie 41:37.

Trzecia ćwiartka przez pierwsze 9 minut była bardzo wyrównana, a walka toczyła się praktycznie „kosz za kosz”. W ostatniej minucie tej części gry ponownie zanotowali run +6, co dało im prowadzenie przed ostatnia kwartą 67:57.

Ostatnia kwarta to dominacja Sokoła, który wygrał tę część 15:5, a po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 72:72, co oznaczało dogrywkę! W niej z lepszej strony pokazali się gospodarze, którzy wygrali ją 14:6, co w ogólnym rozrachunku dało wynik 86:78.

Przy okazji środowego spotkania odbyło się również spotkanie trenerów oraz przedstawicieli zarządów BasketBall Club Biofarm Sieraków i Sokoła Międzychód. Tematem spotkania było podjęcie współpracy między oboma klubami. Zapadły także pierwsze ustalenia, które pozwalają patrzeć z optymizmem na przyszłość współpracy i obu klubów.