PIerwszy mecz PLAY-OFF nie dla Sokoła. AZS Basket Nysa pewnie wygrywa z v-ce liderem. W środę rewanż w Międzychodzie.

Nie tak wyobrażali sobie inaugurację pierwszej rundy PLAY-OFF Kibice Sokoła Międzychód. V-ce lider przegrał z dużo niżej notowanym zespołem z Nysy. Materiały Klubowe

W ramach pierwszej rundy PLAY-OFF sezonu ligowego 2020/2021 Sokół Międzychód, który zajął drugie miejsce po rundzie zasadniczej zmierzył się z siódmym AZS Basket Nysa. Z racji niższej pozycji rywali, pierwsze spotkanie odbyło się w Nysie.

Mecz rozpoczął się od wygranego rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty w tym starciu zdobyła jednak drużyna gospodarzy. Na półmetku premierowej odsłony Sokół prowadził minimalnie 8:7. Kolejne 6 oczek zawodników. Z Nysy pozwoliło miejscowym odskoczyć przyjezdnym na 5 punktów. Do końca pierwszej odsłony walka była wyrównana z delikatną przewagą Basketu.

Druga odsłona ponownie przez pierwszą połowę była bardzo wyrównana. Wtedy to run 10:4 zanotowali miejscowi, którzy odskoczyli rywalim na 10 punktów (40:30). Do końca kwarty obraz gry się już nie zmienił. Sokół odrobił jeszcze trzy punkty, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 45:38.

Po przerwie podopieczni Marcina Chodkiewicza zabrali się za odrabianie strat. Po czterech minutach trzecie odsłony wyszli na 1-punktowe prowadzenie. Wtedy to do gry wrócili gospodarze, którzy zanotowali szybkie 5 oczek. Na nie celnymi trójkami odpowiedzieli Łukasz Ulchurski i Adam Chodkiewicz. Wtedy nieoczekiwanie run 10:0 zaliczyli gracze z Nysy, którzy wyszli na 11 punktowe prowadzenie. Bezradny Sokół nie mógł do końca tej części nie zdołał już nic zmienić.

Ostatnia odsłona była zdecydowanie wyrównana. Mimo dobrej gry obu drużyn, Sokół nie zdołał już odrobić strat i musiał uznać wyższość Nysian.
Ostatecznie pierwsze spotkanie PLAY-OFF sezonu 2020/2021 zakończyło się porażką Sokoła 76:89.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą środę o 19:00 w Międzychodzie. Na tym etapie rywalizacji rozgrywany jest dwumecz. Do kolejnej rundy przechodzi drużyna, która zdobędzie łącznie więcej punktów.