Piłka nożna, A klasa, B klasa. Minimalna wygrana Rzemieślnika, derby dla Warty Sieraków, pogrom w Łowyniu, zabrakło szczęścia Płomieniowi

Warta Sieraków okazała się lepsza w meczu z Wartą II Międzychód (14.05.2022r.)
Warta Sieraków okazała się lepsza w meczu z Wartą II Międzychód (14.05.2022r.) Adrian Wieczorek
Rozgrywki piłkarskie powoli wkraczają w decydujący etap. Jak poradziły sobie nasze drużyny w najniższych ligach?

Rzemieślnik Kwilcz (A klasa)

Na początek wydarzenia z ulicy Gumnej. Do Kwilcza przyjechała drużyna Czarnych Kaźmierz. Drużyna gości spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań społeczności z powiatu szamotulskiego. Czarni w tej rundzie jeszcze ani razu nie wygrali, a w niektórych meczach tracili nawet dwucyfrową ilość bramek. Natomiast gospodarze zaczęli w miarę regularnie punktować. Wynik spotkania otworzył już w 9 minucie Sławomir Pertek, przelobowując bramkarza gości. Mecz obfitował w sporą ilość fauli, a sędzia główny, Dorian Pospieszała, miał ręce pełne pracy. W sumie pokazał aż dziesięć żółtych kartek i dwie czerwone. Ostatecznie Rzemieślnik wygrywa, lecz rywale wciaż mają tylko jednopunktową stratę do Kwilczan. Po zwycięstwie drużyna zanotowała awans na dziesiątą pozycje. W tabeli prowadzi KS Łopuchowo.

Płomień Chrzypsko Wielkie (B klasa)

Płomień rozgrywał swój mecz na wyjeździe w Słopanowie. Przypominamy, że w Chrzypsku to właśnie Płomień wygrał 1:0. Na prowadzenie najpierw wyszli gospodarze. W 18 minucie Pawła Kęsego pokonał najlepszy strzelec Orła, Piotr Kłos. W 30 minucie Płomień wyrównał za sprawą Kacpra Sawali. Do przerwy 1:1. W drugiej połowie to Płomień pierwszy wyprowadził cios i Jakub Przybylski zdobył bramkę na 1:2. Chwilę później ponownie Kłos, a po chwili Mateusz Ryżej doprowadzili do wyniku 3:2. Płomień nie złożył broni i wprowadzony w drugiej połowie Jakub Kruszona wyrównał stan spotkania. Gdy zanosiło się na remis, kropkę nad i postawił Piotr Kłos i to gospodarze ze Słopanowa zdobyli trzy punkty.

Orzeł Łowyń (B klasa)

Do Łowynia przyjechała czerwona latarnia ligi, czyli Sparta Brody. Zawodnicy Sparty nie wygrali jeszcze w tej rundzie, natomiast jesienią urwała punkty Płomieniowi Chrzypsko Wielkie oraz właśnie drużynie Orła Łowyń. Mecz zakończył się pogromem 11:0 dla podopiecznych Sławomira Hajdamowicza, a aż siedem bramek z tych jedenastu było autorstwa Macieja Gieremka. Po jednym trafieniu dorzucili- Michał Ceglarz, Konrad Furmanek, Maciej Lorenc oraz powracający po kontuzji Paweł Kuster.

Warta Sieraków - Warta II Międzychód

Wisienką na torcie w ten weekend było spotkanie w Sierakowie. Warta Sieraków podejmowała swoją imienniczkę, Wartę II Międzychód. Mecz prestiżowy zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się pogromem 8:2 dla rezerw Warty.

Na prowadzenie najpierw wyszli goście. Na 0:1 trafił Alex Gaweł. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką, po dwóch żółtych kartkach został ukarany obrońca rezerw, Alan Gałęzewski. W drugiej połowie wynik na 0:2 podwyższył Kacper Krawczyk. Po chwili poważnie w starciu ucierpiał bramkarz Natan Suterski i musiał zostać zmieniony przez Grzegorza Hajdamowicza. Po wymuszonej zmianie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Najpierw Eryk Szczeciński zdobył kontaktowego gola, a cztery minuty później, dośrodkowanie Łukasza Szopnego wykorzystał Sebastian Bertrandt. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie miała zamiaru dzielić się punktami i obie drużyny szturmowały bramki rywali. Długo piłka nie znajdowała drogi do bramki aż do 84 minuty. Akcja dwójkowa zawodników Warty Sieraków, kończy się przedryblowaniem bramkarza i wyłożeniem piłki do pustej bramki Argentyńczykowi Mathiasowi Quirozowi. Z 0:2 do 3:2 Warta Sieraków doprowadziła stan spotkania i to podopieczni Mariusza Ratajczaka wychodzą zwycięsko z tego spotkania. Natomiast maleją szanse na awans podopiecznym Patryka Dacha.

W tabeli klasy B nieprzerwanie, na prowadzeniu Orły Pniewy. Od miejsca drugiego do czwartego panuje ścisk, lecz na miejscu premiowanym awansem jest KS Gaj Wielki. Najwyżej notowani z powiatu międzychodzkiego są rezerwy Warty Międzychód (pozycja piąta), lecz zwiększyła się strata do wicelidera na pięć punktów. Siódmy jest Orzeł Łowyń, Ósma Warta Sieraków, a jedenasty jest Płomień Chrzypsko Wielkie. Do końca pozostało sześć kolejek.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Sokół Gorzyń rozgrywał swój ostatni mecz na swoim boisku. Do Gorzynia przyjechał lider Ligi Nadwarciańskiej, Błękitni Zamość. Drużyna z Wronek nie pozostawiła złudzeń i wygrała swój mecz 0:7. Trafiali dwukrotnie: Musielak, Zając, Banachowicz, a jedną bramkę zdobył Mykhailo Mytus. Drużyna z Gorzynia będzie miała do rozegrania dwa mecze we Wronkach- z Górką Wronki, oraz Śródmieściem Wronki. O terminach spotkań będziemy starali się informować na bieżąco.

Tabela Ligi Nadwarciańskiej wygląda następująco (kolejno rozegrane mecze- punkty- stosunek bramek):