Piłka nożna. Cenny remis Warty Międzychód w meczu z rezerwami KKSu Kalisz w ramach 23. kolejki Artbud IV ligi

Warta Międzychód remisuje w XXIII kolejce Artbud IV ligi z KKS II Kalisz
Warta Międzychód remisuje w XXIII kolejce Artbud IV ligi z KKS II Kalisz Adrian Wieczorek
Warta Międzychód w sobotnie popołudnie podejmowała u siebie rezerwy KKSu Kalisz. Mecz obfitował w sporą liczbę bramek, kibice zobaczyli ich aż sześć. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Trener Arkadiusz Adach postawił na Filipa Wędzikowskiego, który znalazł się w podstawowej jedenastce. Skład szczególnie nie uległ zmianie.

Mecz świetnie zaczął się dla gospodarzy. Błąd w defensywie kaliskiej drużyny wykorzystał Denis Maćkowiak, który już w piątej minucie spotkania otworzył wynik meczu. Warta od razu szła za ciosem i to ona była stroną przeważającą w tym meczu. Stuprocentowe sytuacje na zdobycie bramki mieli między innymi Patryk Smolarek oraz Mateusz Wzięch. Niestety, stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. I tak też było pod koniec pierwszej połowy. Świetną bramkę po długim rogu zdobył Wiktor Walczak. Do przerwy wynik remisowy, 1:1.

W przerwie w szeregach Warty nie zdecydowano się na zmianę, natomiast w szeregach KKSu Kalisz pojawił się Karol Smajdor, były gracz rezerw Lecha Poznań. Już po chwili trafił do notatnika sędziego, upomniany żółtą kartką. Dziesięć minut po wznowieniu gry Warta ponownie wyszła na prowadzenie. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Mateusz Wzięch i mocnym strzałem zdobył bramkę na 2:1. Po bramce trener Morawski zaczął interweniować i zmieniać zawodników. W 72 minucie Kalisz wyrównuje. Defensywa Warty wybijała piłkę z pola karnego. Do piłki dopadł Mikołaj Wyborny i kapitalnym strzałem pokonuje Tomasza Laskowskiego. W 78 minucie Mateusz Baran fauluje zawodnika międzychodzkiej Warty i była kolejna okazja na wyjście na prowadzenie. Przytomnie z rzutu karnego przymierzył Denis Maćkowiak, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Warta powoli przypisywała sobie trzy punkty, lecz trzy minuty przed końcem błąd przy dośrodkowaniu popełnia Tomasz Laskowski i Bartosz Gęsior wyrównuje na koniec spotkania.

Podział punktów na Stadionie Miejskim, w szeregach Warty na pewno niedosyt, ponieważ mecz był jak najbardziej do wygrania. Szkoda niewykorzystanych sytuacji bramkowych.

Za tydzień zawodników międzychodzkiej Warty czeka wyjazd do Kępna. Mecz z Polonią 1909 Marcinki odbędzie się w sobotę o godzinie 16. Po tym meczu Warta będzie pauzować z powodu nieparzystej liczby drużyn w lidze i wycofaniu się Wilków Wilczyn.

W tabeli Warta wciąż na 16. pozycji, z 25 punktami. Prowadzi Unia Swarzędz, która wykorzystała wpadkę Mieszka Gniezno w Pobiedziskach.

Warta Międzychód 3:3 KKS II Kalisz
Bramki dla Warty: Denis Maćkowiak 6', 79'- rz.k, Mateusz Wzięch- 54'

Skład Warty: Laskowski- Klimko (90+1 Kępski), Jankowski, Kulczak, Kowalik- Wędzikowski (80' K. Żybura), Wzięch, Bierka, Sworacki (75' M. Kaczmarek), Smolarek- Maćkowiak.

Pożar w Puszczy Noteckiej w okolicach osady Jeleniec (21.03.2022).