Piłka nożna. Chwile grozy w Międzychodzie. Mateusz Wzięch liderem strzelców w IV lidze!

Mateusz Wzięch- lider klasyfikacji strzelców Artbud IV ligi!
Mateusz Wzięch- lider klasyfikacji strzelców Artbud IV ligi! facebook Warta Międzychód
Warta Międzychód pokonuje 4:3 Victorie Ostrzeszów w ramach 15 kolejki Artbud IV ligi.

W sobotę o 13 do Międzychodu przyjechała Victoria Ostrzeszów. Drużyna, która w tabeli plasuje się na przedostatnim miejscu, w ostatniej kolejce zremisowała z Kotwicą Kórnik 1:1. Natomiast podopieczni Tomasza Leszczyńskiego, mieli serie dwóch zwycięstw z rzędu.

Jako pierwszy do siatki trafił Patryk Smolarek. Wykorzystał on błąd defensywy i pokonał bramkarza Victorii w sytuacji sam-na-sam. Po chwili była okazja na 2:0 po strzale Wzięcha, ale piłkę z linii bramkowej odbił defensor gości. W pierwszej połowie nie było za wiele sytuacji i Warta schodziła z jednobramkową zaliczką do szatni.

W drugiej połowie świetnie zaczęli Warciarze. Sprytnym lobem popisał się Mateusz Wzięch i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Pięć minut później swoją drugą bramkę zdobył Wzięch, precyzyjnie kierując piłkę w długi róg bramki drużyny z Ostrzeszowa. Na tym nie poprzestał i strzałem z 25 metrów w samo okienko bramki skompletował hat-tricka. Wszystkie znaki na niebie zapowiadały zwycięstwo Warty i czyste konto. Jednak Victoria przez ostatni kwadrans potrafiła odrobić aż trzy bramki. Dwukrotnie trafiał Skrobacz oraz jedną bramkę dołożył Mazurek. Ostatecznie Warta dowozi zwycięstwo i trzecie zwycięstwo z rzędu staje się faktem.

Po tym spotkaniu Warta Międzychód awansowała na 8 lokatę z dorobkiem 23 punktów i stosunkiem bramek 36:29. Dzięki dzisiejszemu hat-trickowi, Mateusz Wzięch wysunął się na prowadzenie klasyfikacji strzelców Artbud IV ligi!

W Dzień Niepodległości podopieczni Tomasza Leszczyńskiego pojadą do Ostrowa Wielkopolskiego, by zmierzyć się tam z aspirującą do awansu do III ligi Centrą. Początek spotkania o godzinie 13. Natomiast w niedzielę o tej samej porze, międzychodzianie podejmą u siebie Koronę Piaski.