Piłka nożna. Druga porażka z rzędu Warty Międzychód, zwycięstwo Rzemieślnika z GKS Golęczewo

facebook GKS Rzemieślnik Kwilcz
Warta Międzychód przegrała 4:2 w Kórniku z Kotwicą w ramach 18 kolejki Artbud IV ligi. Natomiast Rzemieślnik Kwilcz wygrywa 3:1 z GKS Golęczewo w ostatniej kolejce PROTON klasa A.

Zawodnicy Warty Międzychód, w Kórniku mieli za zadanie zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę z Koroną Piaski. Zabrakło na ławce trenerskiej Tomasza Leszczyńskiego, który został ukarany dwoma żółtymi kartkami w poprzednim spotkaniu.
Mecz na początku nie ułożył się na korzyść Warty. Już w czwartej minucie, wynik spotkania otworzył Gerard Pińczuk. Ponad dziesięć minut później, Kotwica wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Urbanka. Podopieczni Tomasza Nawrota poszli za ciosem i po 25 minutach było już 3:0. Na listę strzelców wpisał się kapitan "Kotwy", Patryk Bordych. Do przerwy wynik brzmiał 3:0. W szeregach Warty po przerwie został wprowadzony Smolarek za Żybure.
W 61 minucie ponownie do bramki trafił Dawid Urbanek. Niespełna pół godziny do końca meczu i Warta miała ciężki orzech do zgryzienia, by odrobić czterobramkową stratę. Mimo to, Warta nie złożyła broni i Patryk Smolarek zdobył honorową bramkę na 4:1. Ta bramka dała impuls do ataku i po chwili było już 4:2. Na listę strzelców wpisuje się Krzysztof Kulczak. Przez dziesięć minut nic się nie zmieniło i Warta wraca do Międzychodu bez punktów.
Po porażce z Kotwicą, Warta spada na dwunastą pozycję w tabeli Artbud IV ligi
Za tydzień ciężki mecz. Do Międzychodu przyjeżdża wicelider IV ligi- Unia Swarzędz. Początek spotkania w sobotę o 12:00.

GKS Rzemieślnik Kwilcz chwilę po meczu w Międzychodzie podejmował u siebie GKS Golęczewo. Mecz ważny dla układu tabeli, ponieważ Rzemieślnik miał możliwość opuszczenia strefy spadkowej i wyprzedzenie zawodników z Golęczewa.
Dokładnie jak dwa tygodnie temu, ten mecz miał dwóch bohaterów- Sławomir Pertek i Norbert Pertek, którzy ponownie poprowadzili Rzemieślnika do zdobycia pełnej puli punktów. Mecz skończył się rezultatem 3:1 na korzyść Kwilczan, a bramki zdobyli: Sławomir Pertek dwie oraz jedną Norbert Pertek. Rundę jesienną Rzemieślnik zakończył nad strefą spadkową, dokładnie na 11 pozycji, z dorobkiem 10 punktów. Brawo!