Piłka nożna. Drużyny z Międzychodu punktują, remis Orła z faworytem, Rzemieślnik pewnie wygrywa mecz. Posumowanie piłkarskiego weekendu.

Rzemieślnik wygrywa swoje drugie spotkanie w A klasie (10.09.2022r.)
Rzemieślnik wygrywa swoje drugie spotkanie w A klasie (10.09.2022r.) GKS Rzemieślnik Kwilcz
W ten weekend drużyny z powiatu międzychodzkiego rozgrywały swoje mecze w swoich ligach. Ich występ można uznać za przyzwoity, udało się urywać punkty rywalom z wyższej półki. Zapraszam do podsumowania.

Warta Międzychód
Do Międzychodu przyjechał Mieszko Gniezno, który plasował się na pozycji piątej. Po remisie w Kórniku, Warta poczuła krew i z meczu na mecz ma zamiar łapać coraz więcej punktów.
Wynik spotkania otworzył w 25 minucie Patryk Smolarek. Mecz z reguły był wyrównany, lecz goście nie zamierzali tak łatwo oddać meczu. Moment słabości Warty utrzymywał się w minutach od 40 do 50. Wtedy stracili aż trzy bramki i to Mieszko mógł spokojnie prowadzić mecz w drugiej odsłonie. W 70 minucie rzut wolny dla Warty. Do piłki podszedł Patryk Bierka i fantastycznym strzałem pokonał bramkarza z Gniezna. Pod koniec międzychodzianie szturmowali bramkę Mieszka i się to opłaciło. Gola na 3:3 zdobył ponownie Smolarek i taki wynik utrzymał się do końca meczu.
Kolejka w IV lidze była bogata w niespodzianki. Padło aż pięć remisów i drużyny z czołówki tabeli pogubili punkty. Na złość Warty, dół tabeli zaczął punktować (m.in. Victoria Skarszew wygrała swój mecz) i rywale zaczęli zwiększać swoją przewagę. Nadal Warta Międzychód zamyka tabelę Artbud IV ligi. Za tydzień mecz w Kępnie

Rzemieślnik Kwilcz

Podopieczni trenera Sobótki rozgrywali mecz z dobrze znanym rywalem, z Czarnymi Kaźmierz. Drużyna z powiatu szamotulskiego jeszcze nie wygrała, więc cel zarówno jednej, jak i drugiej drużyny była wygrana.
Lepiej w mecz weszli gospodarze. Już w czwartej minucie najprzytomniej po rzucie rożnym zachował się Piotr Fischer i to on otworzył wynik spotkania. Chwilę później było już 2:0, a wynik podwyższył Norbert Pertek. W drugiej połowie gra znacznie się wyrównała oraz goście zaczęli przeprowadzać coraz groźniejsze akcje. Bramki nie udało im się zdobyć, a na domiar złego stracili gola na 3:0. Błąd bramkarza wykorzystał Rafał Kokott.
Rzemieślnik jest w czołówce tabeli, z dwoma wygranymi i jedną porażką. Za tydzień mecz w Rokietnicy.

Płomień Chrzypsko Wielkie

Płomień rozgrywał mecz na boisku na Morminie z reaktywowaną drużyną Nałęczy Ostroróg. Niestety tą wyprawę zawodnicy z Chrzypska nie zaliczą do udanych, ponieważ młodzi piłkarze z Ostroroga pewnie wygrali 5:0. Za tydzień podopieczni Jakuba Kaczmarka podejmą u siebie Wartę II Międzychód.

Warta Sieraków

Warta rozgrywała swój pierwszy mecz u siebie. Do Sierakowa przyjechał zespół Orła Słopanowo, który jeszcze nie wygrał w tym sezonie. Goście lepiej zaczęli ten mecz. Wynik otworzył grający trener Orła- Mateusz Ryżek. Jeszcze w pierwszej połowie stan meczu wyrównał zawodnik pochodzący z Argentyny, Matias Quiroz. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.
W drugiej połowie masa błędów w defensywie Warty, które po kolei wykorzystywali- Jopp, Kłos i Tomkowiak. Warta zdołała odpowiedzieć bramką w doliczonym czasie gry zmiennika Patryka Gapskiego.
Za tydzień Warta rozegra mecz z Tarzanami Wrzeszczyna.

Warta II Międzychód

Rezerwy Warty rozegrali mecz w niedziele popołudniu. Ich rywalem byli Tarzani Wrzeszczyna- drużyna pochodząca z okolic Wielenia. Warta miała za
Podopieczni Patryka Dacha przespali najprawdopodobniej pierwsze minuty meczu, ponieważ to goście jako pierwsi otworzyli wynik spotkania. Na 0:1 trafił Eryk Myszkowski, były gracz Błękitnych Wronki. Warciarze szybko wzięli się za odrabianie strat, co skutkiem był gol Mariusza Dziurleji. Dziurleja trafił w trzecim meczu z rzędu. Wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie popis strzelecki w wykonaniu Kacpra Krawczyka. Zdobył on trzy bramki od 61 do 79 minuty i z wyniku remisowego, zrobił się rezultat 4:1. Takim wynikiem zakończył się mecz, a Warta z kompletem zwycięstw jest w czołówce klasy B grupy drugiej.

Orzeł Łowyń

Orzeł miał bardzo trudne zadanie- zatrzymać rozpędzoną drużynę AP OSiR Lwówek, który w ostatnim meczu zdobył jedenaście bramek. Do składu powrócił między innymi kapitan Orła, Michał Ceglarz.
Wynik otworzyli goście za sprawą Kaczmarka. Jeszcze w tej samej połowie do stanu 1:1 doprowadził Maciej Gieremek. W drugiej połowie padła taka sama ilość bramek. Dla gości gola zdobył Jakub Kościukiewicz, a dla drużyny z Łowynia ponownie Maciej Gieremek.
Orzeł zdobył pierwszy punkt z bardzo ciężkim rywalem. Szansa na pierwsze zwycięstwo w lidze będzie za tydzień. Do Łowynia przyjeżdża Sparta Brody.

Sokół Gorzyń

Sokół podejmował u siebie drużynę Pożarowo 2008. Niestety, drużyna z Gorzynia poległa w tym spotkaniu 1:2 i jeszcze nie wygrała meczu w tym sezonie.