Piłka nożna. Falstart w wykonaniu Warty Międzychód. Porażka na inauguracje sezonu Artbud IV ligi z SKP Słupca.

Warta Międzychód przegrywa w pierwszym spotkaniu z SKP Słupca 2:0 (7.08.2022r.)
Warta Międzychód przegrywa w pierwszym spotkaniu z SKP Słupca 2:0 (7.08.2022r.) TwojaSlupca.pl
Nie tak wyobrażali sobie start sezonu Artbud IV ligi zawodnicy Warty Międzychód. W pierwszej kolejce ulegli oni w Słupcy z miejscowym SKP 2:0.

Trzy dni przed pierwszą kolejką jeszcze nic nie było wiadome, kto zasilił szeregi Warty w sezonie 2022/2023. W czwartek zostało ogłoszonych ośmiu zawodników, którzy zagrają w niebiesko-białych barwach, na boiskach czwartej ligi. Są to między innymi pozyskani z Warty Poznań osiemnastoletni bramkarz Leo Przybylak (wypożyczenie) i pomocnik Bartosz Świątek (transfer definitywny). Do klubu dołączyło jeszcze dwóch bramkarzy- Radosław Konieczny (GKS Rzemieślnik Kwilcz) i Denis Yavorskyi (Akademia Piłkarska Prykarpattia), który już miał możliwość gry na boisku w rezerwach Warty, w rozgrywkach poznańskiej klasy B. Ponadto, drużynę zasilili: obrońca Mateusz Szeląg (TPS Winogrady Poznań), pomocnik Edwin Rabiega (GKS Dopiewo), boczny obrońca Jakub Zagawa (GKS Dopiewo) oraz boczny pomocnik Jan Helak (Budowlani Murzynowo, wcześniej między innymi Błękitni Wronki). Drużynę opuścili: Maćkowiak, Kowalik, Wzięch, Sworacki, Perliński, Kulczak, Laskowski.
Z przebiegu meczu zarówno jedna, jak i druga drużyna stwarzała sytuacje podbramkowe. Już w pierwszej połowie Warta mogła wyjść na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Schoena, lecz arbiter główny tego spotkania Mariusz Sikorski, dopatrzył się przewinienia. Gospodarze natomiast mieli dwie doskonałe sytuacje, lecz w pierwszej piłka minimalnie minęła słupek, a w drugiej sytuacji czujnością zachował się defensor Warty, wybijając piłkę z linii bramkowej. Międzychodzianie niezwykle groźni byli przy stałych fragmentach gry, niestety nie udało się wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie.
Druga połowa zaczęła się obiecująco. Do siatki trafił Patryk Smolarek, lecz drugi raz sędzia z Gniezna dopatrzył się przewinienia ofensywy Warty i wynik na tablicy nie uległ zmianie, aż do 58 minuty. Wynik spotkania otworzył wypożyczony z Vitcovii Witkowo Oskar Pietrzak, który wykorzystał świetne podanie Łukasza Michalaka. SKP Słupca poszła za ciosem i dwie minuty później było już 2:0. Indywidualną akcją popisał się Kacper Kajdan i pokonał debiutującego w bramce międzychodzkiej Warty Leo Przybylaka. Po bramce na 2:0 trener Arkadiusz Adach zdecydował się przebudować prawie cały blok defensywny i do 63 minuty wykorzystał cztery zmiany. Trzy minuty później gospodarze osłabili się za sprawą Huberta Grzeszczaka, który za drugą żółtą kartkę, w konsekwencji musiał wcześnie zakończyć zawody. Gra w przewadze przez 25 minut nie przyniosła rezultatu i Warta Międzychód w pierwszej kolejce straciła trzy punkty.
Za tydzień pierwszy mecz na Stadionie Miejskim! Warta stanie przed szansą zrehabilitowania się i w piątek o godzinie 18:00 podejmie Centrę Ostrów Wielkopolski. Zapraszamy do kibicowania!

SKP Słupca 2:0 Warta Międzychód
bramki: Oskar Pietrzak 58', Kacper Kajdan 60'
żółte kartki: Meller, Grzeszczak, Przygoda (SKP Słupca), Szeląg (Warta Międzychód)
czerwona kartka: Grzeszczak, za drugą żółtą kartkę

skład Warty Międzychód: Leo Przybylak- Wojciech Klimko (60' Bartosz Świątek), Mateusz Szeląg, Alan Gałęzewski (63' Maciej Dyl), Jakub Zagawa- Krzysztof Schoen, Jan Helak (60' Jan Bigos), Patryk Bierka, Edwin Rabiega, Michał Kępski (60' Alex Gaweł)- Patryk Smolarek