Piłka nożna, klasa B. Derby dla Orła Łowyń, skromna wygrana rezerw Warty Międzychód i dotkliwa porażka Płomienia Chrzypsko Wielkie

Orzeł Łowyń pokonuje 6:4 Warte Sieraków w meczu derbowym pełnym emocji!
Orzeł Łowyń pokonuje 6:4 Warte Sieraków w meczu derbowym pełnym emocji! Adrian Wieczorek
Ostatnia kolejka PROTON klasa B za nami. Przyniosła nam m.in. grad goli w derbach Orzeł Łowyń- Warta Sieraków, oraz inne pojedynki ważne dla układu tabeli.

W niedzielne popołudnie do Chrzypska zawitała drużyna z Gaju Wielkiego. Drużyna gości przez ostatnie trzy kolejny przeżywała różne zawirowania- po porażkach ważnych dla czołówki tabeli, czyli 1:2 z Orłami Pniewy, czy 0:4 z Wartą II Międzychód, po okazałe zwycięstwo 13:0 ze Spartą Brody. Również Płomień gra w kratkę, wcześniej ulegając w Podrzewiu, by potem wygrać z Gromem Zębowo i Wilkami Śmiłowo.
Jednak mecz nie ułożył się po myśli zawodnikom z Chrzypska. Jako pierwsi zdobyli bramkę goście w 7 minucie, za sprawą Grobelnego. Do stanu 1:1 doprowadza Jakub Jakuszak, dla którego to jest kolejny mecz z rzędu z bramką na koncie. Po chwili znowu goście wychodzą na jednobramkowe prowadzenie i jest 1:2. Wynik utrzymuje się do końca pierwszej połowy.
W drugiej połowie znowu goście ruszyli do ataku i ostatecznie czterokrotnie pokonują bramkarza Płomienia. Mecz kończy się 1:6 na niekorzyść Płomienia Chrzypsko Wielkie.

Warta II Międzychód rozgrywała bardzo ważne dla układu tabeli spotkanie z Gromem Binino. Podopieczni Patryka Dacha chcieli odkuć się za dotkliwą porażkę w Pniewach i mecz z Bininem miał być idealną okazją do zmazania plamy z poprzedniego tygodnia.
Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do dwudziestej minuty. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Marcin Czarnecki, który pokonał Leszka Korpika. Okazało się, że to jedyna bramka w tym spotkaniu i rezerwy Warty spychają Grom na dalszą pozycje, sami meldując się w ścisłej czołówce tabeli.

Sobotni mecz w Łowyniu miał wysoką stawkę. Drużyny Orła i Warty dzieliła trzy punktowa różnica, więc mecz nie tylko ważny pod względem geograficznym, jak i pod względem układu tabeli grupy trzeciej klasy B. Również ważne spotkanie to było dla trenerów Hajdamowicza i Ratajczaka, którzy dobrze się znają z pracy w Warcie Międzychód.
Spotkanie z początku świetnie ułożyło się dla gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył głową Sebastian Bertrandt i to on otworzył wynik spotkania. Jednak po minucie defensywa Warty sprawiła prezent, wykładając piłkę sam na sam Maciejowi Gieremkowi, który wyrównał wynik spotkania. Sześć minut później jest już 2:1 dla podopiecznych Sławomira Hajdamowcza. Piłkę do pustej bramki skierował Piotr Duszny. Ten sam zawodnik dziesięć minut później zdobywa swoją drugą bramkę, wykorzystując swój spryt i doświadczenie, pokonując Damiana Raksę z ostrego kąta. Minute później jest już 4:1 i drugą bramkę zdobywa Gieremek. Trzydzieści minut gry i Maciej Gieremek kompletuje hattricka, przytomnie zachowując się w polu karnym. Do przerwy pogrom- 5:1 dla Orła Łowyń.
W drugiej połowie Warta Sieraków wzięła się do odrabiania strat. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, ręka w polu karnym zagrywa Sołtysik i sędzia Wojciechowski wskazuje na "wapno". Pewnie rzut karny wykorzystuje Łukasz Szopny. Dziesięc minut później kolejny rzut karny dla Warty Sieraków. Ponownie do wykonania jedenastki podchodzi Szopny i drugi raz pokonuje Dominika Genca. W 77 minucie rzut wolny na 28 metrze ustawia Maciej Gieremek i pięknym strzałem podwyższa wynik spotkania na 6:3. Podopieczni Mariusza Ratajczaka nadal odważnie atakowali, co przyniosło im kolejną bramkę. Na 6:4 trafia Dariusz Spaeth, który wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Orła. Ostatecznie trzy punkty zostają w Łowyniu i Orzeł nie ulega żadnej drużynie z powiatu u siebie. Mecz warty ostatniej kolejki rundy jesiennej, pełen goli i emocji!

Po 13 kolejkach na prowadzeniu Orły Pniewy. Najwyżej notowana jest Warta II Międzychód- 3 pozycja ze stratą sześciu punktów do lidera. Na pozycji siódmej- Orzeł Łowyń z 21 punktami, pozycje niżej, z takim samym dorobkiem punktowym Warta Sieraków. Na pozycji dziesiątej Płomień Chrzypsko Wielkie.
Runda nie skończyła się dla Płomienia, który rozegra zaległy mecz na wyjeździe z liderem z Pniew. Początek spotkania w niedzielę, 28 listopada o godzinie 13:00.