Piłka nożna. Korona Piaski pewnie pokonuje Wartę Międzychód i znacznie komplikuje się sytuacja Warty w tabeli.

Fatalnie ułożyła się XXXVI kolejka Artbud IV ligi dla Warty Międzychód. Nie dość, że przegrała 3:0 z Koroną Piaski, to i ligowi rywale nie pomogli Warcie w utrzymaniu bezpiecznego miejsca w tabeli.

Warta Międzychód przegrała w Piaskach z tamtejszą Koroną 3:0. Mecz odbył się w środę wieczorem, a nie tak jak reszta meczy w czwartek w Boże Ciało. W pierwszej połowie padła jedna bramka, a jej autorem był Szymon Słoma. Na początku drugiej połowy padły dwa potężne ciosy ze strony gospodarzy, a autorami bramek dwa i trzy byli Piotr Sarbinowski, który skutecznie wyegzekwował rzut karny oraz Eryk Kunicki.
Spoglądając na XXXVI kolejkę Artbud IV ligi, padały wyniki najbardziej niekorzystne dla klubu z Międzychodu. Wszystkie oczy były skierowane na mecz Unii Swarzędz i Kotwicy Kórnik, który miał być w przypadku wygranej tych pierwszych, zagwarantowanym awansem do trzeciej ligi. Snując domysły, przy poznaniu mistrza czwartej ligi, Unia i Kotwica zapewne obniżyłaby loty do końca rozgrywek, a są to rywale Warty w kolejce przedostatniej i ostatniej. Ostatecznie te dwie drużyny podzieliły się punktami, trafiając po jednej bramce. Unia swoje jedyne trafienie zaliczyła... w piątej minucie doliczonego czasu gry. Kibice międzychodzcy obserwowali mecz Olimpii Koło i Polonii 1908 Marcinki Kępno- drużyn, które były pod Wartą w tabeli. Drużyny te, solidarnie nie przechyliły szali po swojej stronie, spychając o dwa miejsca jedynego przedstawiciela powiatu międzychodzkiego na tym szczeblu rozgrywkowym. Miejsca, które na ten moment gwarantuje mecz barażowy o utrzymanie. Wszystko w zależności, ile drużyn z województwa wielkopolskiego spadnie z trzeciej ligi.
Niestety, możemy nie doczekać piętnastej kampanii z rzędu na poziomie czwartej ligi Warty Międzychód.

AKTUALIZACJA:
W Kotwicy Kórnik wystąpił gracz nieuprawniony, w wyniku czego przyznano walkower Unii Swarzędz i Unia zapewniła sobie grę w III lidze w sezonie 2022/2023! Kotwica Kórnik będzie rywalem Warty Międzychód w meczu XXXVII kolejki Artbud IV ligi. Zapraszamy na Stadion Miejski w niedziele na godzinę 14:00.