Piłka nożna. Minimalne porażki Rzemieślnika i Orła, w grupie 2 klasy B nasze zespoły wracają z tarczą. Podsumowanie piłkarskiego weekendu.

Warta Sieraków wygrywa w Zofiowie z Sokołem Gębice 2:4 (04.06.2022r.)
Warta Sieraków wygrywa w Zofiowie z Sokołem Gębice 2:4 (04.06.2022r.) P.
Druga seria gier w niższych ligach. Nasze zespoły wypadły przyzwoicie, wygrywając swoje pierwsze mecze. Zapraszam do podsumowania:

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

Podopieczni Ryszarda Sobótki wybrali się na dość nieznany teren, czyli do Sielinka. Miejscowy Ogrol swój pierwszy mecz przegrał 1:3 z Sokołem Duszniki, a Rzemieślnik swoją kampanie w klasie A rozpoczął od wygranej z SSG Kamieniec.
Wynik otworzyli gospodarze w czternastej minucie. Kwadrans później Jakub Tomkowiak doprowadził do wyrównania. Do przerwy był wynik remisowy. Rzemieślnik ruszył do ataku i po dziesięciu minutach drugiej połowy było już 1:3, za sprawą Norberta Pertka i Jakuba Tomkowiaka, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Później niestety coś pękło i gospodarze wbili jeszcze dwie bramki. W doliczonym czasie gry Ogrol doprowadza do prowadzenia 4:3 i takim wynikiem kończy się mecz. Niestety, Rzemieślnik wraca bez punktów.

Warta II Międzychód (klasa B)

Rezerwy Warty zagrały na ciężkim terenie w Słopanowie. Po wygranej 4:0, apetyt na kolejną zdobycz punktową nie zmalał. Wynik na 0:1 otworzył weteran Warty, Krzysztof Gaweł. To była jedyna bramka w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie zeszłoroczny najlepszy strzelec ekipy ze Słopanowa, Piotr Kłos wyrównuje stan spotkania. Goście automatycznie ruszyli do ataku i trafili jeszcze dwukrotnie- strzelał Paweł Kuster i Mariusz Dziurleja. Warta II jak na razie z kompletem punktów w lidze, a Orzeł Słopanowo, o dziwo, jeszcze bez żadnych punktów.

Warta Sieraków (klasa B)

Warta wybrała się do Zofiowa, gdzie rozegrała mecz z Sokołem Gębice. Sokół wygrał swój pierwszy mecz z imiennikiem z Drawska, a Warta została zdominowana przez imienniczkę z Międzychodu. Do składu Warty powrócił dobrze znany lokalnej społeczności Jędrzej Starzak, który trafił na zasadzie wypożyczenia z piątoligowego Sokoła Pniewy. Już w ósmej minucie Warta wyszła na prowadzenie za sprawą Eryka Szczecińskiego. Sierakowianie nie cieszyli się zbyt długo, bo po chwili było już 1:1. Ponownie Warta wyszła na prowadzenie za sprawą Matiasa Quiroza i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie na 2:2 z rzutu karnego trafił Mazur. Podopieczni Mariusza Ratajczaka bombardowali bramkę gospodarzy, aż ostatecznie doprowadzili do rezultatu 2:4. Dwukrotnie trafił Argentyńczyk Matias Quiroz i trzy punkty wróciły do Sierakowa.

Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B)

Po blamażu 8:1 w Pęckowie, podopieczni Jakuba Kaczmarka byli bojowo nastawieni, aby zmazać plamę z poprzedniego tygodnia. Do Chrzypska przyjechał Noteć II Rosko. Jak przez pierwsze siedemdziesiąt minut nie zobaczyliśmy goli, to dopiero pod koniec spotkania worek z bramkami się otworzył. Dwa ciosy zadał Płomień, za sprawą Jakuba Jakuszaka i Dawida Kowalskiego. Rezerwy Noteci odpowiedzieli jedynie bramką w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Maciej Michalski. Świetny wynik Płomienia i zasłużone trzy punkty.

Orzeł Łowyń (klasa B)

Orzeł grał na wyjeździe z dobrze znaną drużyną z Gaju Wielkiego. Mecz wyjątkowo odbywał się na boisku Czarnych Kaźmierz. Mecz w pierwszej połowie należał do gospodarzy tego spotkania. Dwukrotnie do bramki Dominka Genca trafiał Kowalski, a jedno trafienie dołożył na samym początku Aleksander Skitek. Pod koniec pierwszej połowy pada gol honorowy Macieja Lorenca, a drugiej połowie rozmiar porażki zmniejszył Szymon Sołtysik, dla którego było to premierowe trafienie w drużynie Orła. Niestety, drugi mecz i minimalna porażka podopiecznych Sławomira Hajdamowicza. Za tydzień ciężka przeprawa z AP OSiR Lwówek.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

W swoim drugim spotkaniu Sokół zagrał na boisku w Nowej Wsi z Górką Wronki. Jak spotkanie w zeszłym sezonie było na korzyść Sokoła, tak tym razem musieli uznać wyższość zawodnikom gospodarzy. Górka pewnie wygrywa 3:0, a do bramki trafiali: Łukasz Mazurek, Serhii Shevchuk oraz Patryk Michalak.