Piłka nożna. Niepewny czwartoligowy byt Warty Międzychód. Porażka z Centrą Ostrów Wielkopolski

Czarne chmury zaczynają się zbierać nad Wartą Międzychód, co do jej przyszłości w IV lidze. Adrian Wieczorek
W piątek wieczorem zawodnicy Warty Międzychód podejmowali u siebie Centrę 1946 Ostrów Wielkopolski. Goście zrewanżowali się na rundę jesienną i pewnie wygrali 1:4.

Podopieczni Arkadiusza Adacha podejmowali u siebie Centrę Ostrów Wielkopolski. Wyjątkowo mecz odbył się w piątek, zamiast w sobotę, jak było pierwotnie zaplanowane. W pierwszym meczu pomiędzy tymi dwoma drużynami, w Dzień Niepodległości, Warta sprawiła niemałą sensację wygrywając mecz w Ostrowie Wielkopolskim 0:2. Centra pierwszą połowę zagrała znakomicie, trafiając trzykrotnie w pierwszej połowie. Po zmianie stron, wprowadzony po przerwie Kacper Sworacki, na początku drugiej odsłony świetnie przymierzył z rzutu wolnego i dał impuls do ataku. O wiele więcej ataków przeprowadzała Warta, w porównaniu do pierwszych czterdziestu pięciu minut. Niestety, kwadrans przed końcem z rzutu karnego trafił Jakub Michalski, który zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu. Blisko skutecznej interwencji był Mateusz Perliński, lecz dobitki z rzutu karnego nie zdołał już obronić.

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Terminarz rozgrywek nie napawa optymizmem. Na Warciarzy czekają mecze z: Koroną Piaski (środa, 15 czerwca o 19:00, Piaski. Miejsce Korony: 12 pozycja), Kotwica Kórnik (niedziela, 19 czerwca, 14:00, Międzychód. Miejsce Kotwicy: 2 pozycja) oraz Unia Swarzędz (sobota, 25 czerwca o 17:00, Swarzędz. Miejsce Unii: 1 pozycja). Walka o utrzymanie w czwartej lidze rozegra się zapewne do ostatniej kolejki, ze względu na wielki ścisk w tabeli. Mecz z Koroną Piaski będzie typowym meczem o być, albo nie być na tym samym szczeblu rozgrywkowym. Zarówno Kotwica Kórnik, jak i Unia Swarzędz, nadal liczą się w walce o awans do III ligi i to właśnie pomiędzy tymi drużynami dojdzie do pojedynku w czwartek, 16 czerwca o 13:00 w Swarzędzu. Po tym spotkaniu albo Unia przypieczętuje awans do III ligi, albo Kotwica, jeżeli wygra mecz i nie zaliczy żadnej wpadki na koniec sezonu, będzie reprezentowała Wielkopolskę na wyższym szczeblu. W pierwszym spotkaniu to Kotwica okazała się lepsza, wygrywając 2:0 po bramkach Patryka Bordycha i Dawida Urbanka.
Na ten moment z czwartej ligi do klasy międzyokręgowej spadają drużyny od 17. do 19. miejsca, a drużyna z 16 lokaty gra w barażach.