Piłka nożna. Pierwsze punkty Warty Międzychód w rundzie wiosennej! Cenny remis z Obrą Kościan

Warta Międzychód remisuje 1:1 z Obrą 1912 Kościan w meczu XXI kolejki Artbud IV ligi Michał Dominczak
Warta Międzychód w sobotę 13 marca rozegrała swój pierwszy mecz na Stadionie Miejskim w Międzychodzie tej wiosny. W 21. kolejce zremisowali z Obrą 1912 Kościan 1:1.

Obra przed meczem z Wartą plasowała się na stabilnej, ósmej pozycji. Warciarze plasowali się na szesnastej pozycji, mając przewagę czterech punktów nad strefą spadkową.

Znacznie lepiej w mecz wpasowali się goście sobotniego spotkania. Już w drugiej minucie spotkania, wynik meczu otworzył Kacper Borowiak i z jednobramkową przewagą Obra schodziła do szatni.

W drugiej połowie za Jana Bigosa pojawił się Patryk Smolarek. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Już po trzech minutach wykorzystał kapitalne, prostopadłe podanie od Pawła Jankowskiego i wyrównał stan spotkania. Bramka na 1:1 zadziałała jak olej na tłoki i podopieczni Arkadiusza Adacha byli stroną przeważającą w drugiej odsłonie meczu. Niestety, wynik nie uległ zmianie, ale trzeba docenić zdobyty jeden punkt z wyżej notowanym rywalem.

Seniorzy z Międzychodu awansowali na 15 pozycje. Nowym liderem został Mieszko Gniezno, który wygrał aż 7:1 z Iskrą Szydłowo, a Unia Swarzędz spada na drugie miejsce po jednobramkowej porażce z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Obra Kościan po sobotnim remisie, spada na dziewiątą pozycje.

Za tydzień Warta zagra mecz wyjazdowy w Gołuchowie. Początek meczu w sobotę, 19 marca o godzinie 14:00.

Warta Międzychód 1:1 Obra 1912 Kościan
bramka dla Warty: Patryk Smolarek 48'

Skład Warty Międzychód: Laskowski- Bigos (46' Smolarek), Schoen, Jankowski, Klimko- Bierka, Kaczmarek (65' F. Wędzikowski), Wzięch, Sworacki, Kowalik- Maćkowiak (80' A. Gaweł)