Piłka nożna. Piłkarskie podsumowanie drużyn z naszego powiatu z klasy A i B- 12-13 czerwca

Przed Rzemieślnikiem bardzo trudne zadanie, aby utrzymać się w klasie A.
Przed Rzemieślnikiem bardzo trudne zadanie, aby utrzymać się w klasie A. Adrian Wieczorek
Już tylko dwie kolejki zostały do zakończenia rozgrywek w sezonie 2021/2022. Jak poszło naszym drużynom w XXIV kolejce? Poniżej podsumowanie.

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

O jakim wielkim pechu może mówić Rzemieślnik Kwilcz. Po przykrej wpadce z Orkanem Objezierze (0:4), przyszedł mecz z KS Łopuchowo. Niespodziewanie to Rzemieślnik otworzył wynik spotkania, a dokładnie Norbert Pertek. W drugiej połowie skuteczniejsi już byli tylko gospodarze. Dwukrotnie trafiał Krystian Tarnowski i trzy punkty zostały w Łopuchowie.
Rzemieślnik ma dwa spotkania, aby zapewnić sobie grę w klasie A- mecz z Rokitą Rokietnica i GKS Golęczewo. Dół tabeli zaczął się niebezpiecznie zbliżać i każdy punkt będzie na wagę utrzymania w lidze.

Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B)

Powtórzył się scenariusz z meczu z Orłem Łowyń. Płomień był bardzo bliski wywiezienia zdobyczy punktowej z Zębowa. Na ławce trenerskiej zasiadł Damian Sieczka i co ciekawe, Płomień rozgrywał mecz bez nominalnego bramkarza. Pomiędzy słupkami stanął Olejniczak, który już miał okazje bronić, między innymi z Wartą II Międzychód.
Mecz długo nam się nie otwierał, aż do końcówki pierwszej połowy. Najpierw gola do szatni zdobył Grom. Po pięciu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy stan spotkania wyrównał Jakub Przybylski. Pech chciał, że niestety Płomień ponownie wypuścił zdobycz punktową w doliczonym czasie gry i Michał Werner trafił, ustalając wynik na 2:1 dla Gromu Zębowo. Intensywny tydzień czeka Płomień, gdyż w Boże Ciało rozegrają zaległe spotkanie z Dębem Bolewice, za to odpoczywając w weekend poprzez wycofanie się jednej z drużyn.

Orzeł Łowyń (klasa B)

Terminarz rozgrywek nie rozpieszcza zawodników Orła, gdyż do rozegrania zostały spotkania z czołówką tabeli. Do Łowynia przyjechał imiennik ze Słopanowa. Gospodarze wystąpili w składzie między innymi bez Macieja Gieremka, czy Bartosza Michalskiego, lecz do gry powrócił Piotr Duszny, który zaczął mecz na ławce rezerwowych. Wynik spotkania otworzył się w dziesiątej minucie. Do piłki dopadł Michał Dziadzin i futbolówka, odbijając się od słupka, trafiła do siatki. W meczu raz przeważali gospodarze, raz goście. Po przerwie nastąpiła zmiana stron, a w szeregach Orła Łowyń zmiana bramkarza i napastnika. Po pięciu minutach drugiej połowy było już 0:2 za sprawą Mateusza Kaczmarka. Wynik nie zmienił się już do końca, a w pojedynku tych dwóch drużyn, po raz kolejny okazała się lepsza drużyna ze Słopanowa.

Warta Sieraków (klasa B)

Warta Sieraków podejmowała imienniczkę z Obrzycka, która jako wicelider, ma największe szanse jako druga drużyna awansować do klasy A. I to właśnie goście otworzyli wynik spotkania za sprawą Adama Tonaka. W drugiej połowie niepewną interwencje bramkarza wykorzystał Daniel Kanarkowski i podwyższył wynik spotkania. Podopieczni trenera Ratajczaka zdołali odpowiedzieć chwilę później, golem Matiasa Quiroza. Warta Sieraków doznaje pierwszej porażki od czterech spotkań.

Warta II Międzychód (klasa B)

Rezerwy Warty rozgrywali mecz w Bytyniu z drużyną z Gaju Wielkiego. W szeregach Warty okazje debiutu miał Denis Yavorskyi, który wystąpił pomiędzy słupkami od pierwszych minut. Niestety, w 15 minucie skapitulował po raz pierwszy. Wynik spotkania otworzył najlepszy strzelec drużyny gospodarzy, Aleksander Skitek. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę Warty II, niż w pierwszej. W 55 minucie stan spotkania wyrównał Alex Gaweł. Emocje dopiero sięgnęły zenitu pod ostatni kwadrans gry. Ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Jednakże podopieczni Patryka Dacha wiedzieli, że tylko zwycięstwo da im nadzieje na awans do A klasy i zdołali odwrócić wynik spotkania na 2:3. Bramki zdobywali Kacper Krawczyk oraz Alex Gaweł. Po wygranej, rezerwy Warty wciąż liczą się w grze o awans. W sobotę bardzo ciężki mecz, ponieważ do Międzychodu przyjedzie drużyna, która już zapewniła sobie grę w wyższej lidze. Mecz Warta II Międzychód - Orły Pniewy w sobotę o 12:00.