Piłka nożna. Podsumowanie piłkarskiego weekendu 20-22 maja

Warta Międzychód po zaciętym spotkaniu, ostatecznie nie wywozi punktów z Pobiedzisk (20.05.2022r.) Warta Międzychód
Od piątku do niedzieli rywalizowały nasze drużyny w tą końcówkę tygodnia. Zapraszamy na weekendowy przegląd drużyn z powiatu, od czwartej ligi aż do Ligi Nadwarciańskiej.

Warta Międzychód (IV liga)

Wielki niedosyt w Pobiedziskach. Warta Międzychód przegrywa z Huraganem 4:3 w ramach XXXII kolejki Artbud IV ligi.

W spotkaniu z Huraganem zadebiutował 18 letni Mateusz Perliński. Ze względu na uraz podstawowego bramkarza Tomasza Laskowskiego, zawodnik ten został wypożyczony z Polonii Środa Wielkopolska do końca tego sezonu. W przeszłości reprezentował takie kluby jak: SKP Słupca, oraz Orlik Miłosław.

Warta jak ma w zwyczaju, jako pierwsza trafia i otwiera wynik spotkania. W 25 minucie Kacper Sworacki zdobywa bramkę na 0:1, po nieskutecznej interwencji bramkarza gospodarzy. Minutę później Perliński kapituluje po raz pierwszy w barwach międzychodzkiej drużyny, dając się pokonać Jędrzejczakowi. Po pięciu minutach David Paku-Tshela podwyższył wynik spotkania na korzyść Huraganu. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy dał o sobie znać Paweł Piceluk i najlepszy strzelec gospodarzy zdobył bramkę do szatni po akcji sam na sam.

Warta jak już zdołała nas przyzwyczaić, walczy o wynik do końca. W 65 minucie, obrońca Wojciech Klimko zdobywa bramkę kontaktową. Po dwóch minutach prawdziwą bombę odpalił Piceluk i Huragan ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W 80 minucie ponownie Warta łapie kontakt za sprawą Mateusza Wzięcha. Ostatecznie to Huragan inkasuje pełną pulę punktów, a Warta kończy mecz aż z czterema czerwonymi kartkami.

Za tydzień podopieczni Arkadiusza Adacha podejmą u siebię SKP Słupca. Mecz, w którym priorytetem jest wygrana, by zapewnić sobie o wiele spokojniejszy przebieg końcówki sezonu Artbud IV ligi. Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:00.

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

Emocje w przedostatniej klasie rozgrywkowej znowu wzbudziły się na ulicy Gumnej. Do Kwilcza przyjechała drużyna Błękitnych Owińska.

Lepiej w mecz weszli goście. Wynik spotkania otworzył obrońca Błękitnych, Walkowiak w 13 minucie. Cztery minuty później Nawrocki podwyższył wynik meczu na 0:2. Rzemieślnik od razu odpowiedział bramką i złapał kontakt za sprawą Sławomira Pertka. Jeszcze w pierwszej połowie Jakub Tomkowiak wyrównał wynik spotkania. W drugiej połowie trafiali już tylko goście i za sprawą Tomczaka i B. Czechowskiego trzy punkty jadą do Owińsk.
Za tydzień bardzo ciężki mecz w Gaju Małym, gdzie na Rzemieślnika będą czekali jeszcze z nadziejami na awans Zieloni.

Warta Sieraków (klasa B)

Sierakowska Warta rozgrywała swój mecz w Brodach, z ostatnią tabeli Spartą. Mecz ten dla gospodarzy, tak jak tydzień temu nie poszedł zupełnie po myśli. Zawodnicy Warty Sieraków, podobnie jak Orła Łowyń, zdobyli aż jedenaście bramek, przy czym nie stracili żadnej. Po trzy bramki w spotkaniu zdobyli Sebastian Bertrandt oraz Patryk Gapski, a po jednej sztuce dołożyli: Quiroz, Cop, Fabiański, Bartkowiak, oraz zawodnik Sparty Brody.

Warta II Międzychód (klasa B)

Rezerwy Warty Międzychód rozgrywali mecz u siebie, a rywalem był Huragan Podrzewie. Mecz toczył się w jedną stronę i przeważali podopieczni Patryka Dacha. Ostatecznie wynik to 7:0 a strzelcami bramek byli: Krzysztof Gaweł dwukrotnie, Mariusz Dziurleja, Patryk Kozubowski, Alan Gałęzewski, Michał Kępski, Wojciech Szymczak.

Płomień Chrzypsko Wielkie - Orzeł Łowyń (klasa B)

Kolejne już derby powiatu w klasie B. Do Chrzypska Wielkiego zawitał Orzeł Łowyń. Goście przyjechali w dość okrojonym składzie, tylko z jednym rezerwowym zawodnikiem.

Wynik spotkania dla gości otworzył Maciej Lorenc. To była jedyna bramka w pierwszej połowie, jaką kibice zobaczyli w Chrzypsku. Druga połowa to już bardziej zacięta rywalizacja i chęć zachowania pełnej puli punktów. Wynik wyrównał Kacper Sawala w 57 minucie. Kwadrans przed końcem kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Maciej Gieremek. Po chwili mieliśmy znowu wynik remisowy, a zdobywcą bramki był Jakub Jakuszak, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosła ostatnia akcja meczu. Kończącym akcje był najskuteczniejszy strzelec ligi, czyli Maciej Gieremek i w doliczonym czasie gry zapewnia drużynie z Łowynia trzy punkty.

W grupie trzeciej poznaliśmy już pierwszą drużynę, która opuści klasę B. Orły Pniewy, po weryfikacji walkowera z Wilkami Śmiłowo zapewni sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Nadal zacięty bój jest o pozycje drugą, gdzie szanse na awans mają KS Gaj Wielki, Warta Obrzycko, Grom Binino, Warta II Międzychód oraz Orzeł Słopanowo. Niewielkie, lecz matematyczne szanse na awans ma jeszcze Orzeł Łowyń.

Sokół Gorzyń (Liga nadwarciańska)

Przedostatnia kolejka przyniosła drugie zwycięstwo Sokoła Gorzyń. W Nowej Wsi koło Wronek podejmowali drużynę Górki. W ostatecznym rozrachunku Sokół zdobył trzy bramki, przy czym stracił tylko jedną. Dla drużyny z powiatu międzychodzkiego bramki zdobywali: Kamil Pilść, Kevin Jokiel oraz Daniel Koczorowski.
Za tydzień ostatni mecz ligi z weteranem tych rozgrywek, czyli Śródmieściem Wronki.