Piłka nożna. Podsumowanie piłkarskiego weekendu w niższych ligach 23-24 kwietnia. Sokół Gorzyń debiutuje w Lidze Nadwarciańskiej

Piłkarski weekend w niższych ligach przyniósł nam w weekend, 23 i 24 kwietnia kiepskie rezultaty. W ligach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej punktowały tylko (i to rzutem na taśmę) rezerwy Warty Międzychód. Pierwszy mecz rozegrał także Sokół Gorzyń. Zapraszamy do podsumowania.

Rzemieślnik Kwilcz (A klasa)

Faworyta w tym meczu nie trudno było wskazać. Rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne są jednymi z głównych kandydatów do awansu do klasy okręgowej. Tarnovia już w pierwszej połowie prowadziła 3:0, a mecz skończył się wynikiem 4:1. Jedyną bramkę dla kwilczan zdobył Jakub Tomkowiak w 57 minucie.

Orzeł Łowyń (B klasa)

Jedyny sobotni mecz drużyn z powiatu międzychodzkiego. Rywalem wyżej notowany KS Gaj Wielki. Lepiej w mecz weszli goście, gdzie pierwszą bramkę w szeregach Orła zdobył Alan Pasch. Gospodarze wyrównali po kapitalnej bramce doświadczonego Remigiusza Szneli. Nie mógł wstrzelić się Maciej Gieremek, który obijał obramowanie bramki, bądź przegrywał pojedynki z Patrykiem Boczkiem. KS Gaj Wielki był skuteczniejszy i Andrzej Skitek dwukrotnie pokonywał Dominika Genca. Orzeł wraca bez punktów do Łowynia.

Warta Sieraków (B klasa)

Warta Sieraków, podobnie jak przed tygodniem Orzeł Łowyń, dopisała sobie trzy punkty poprzez wycofanie się Wilków Śmiłowo. Przez porażkę drużyny z Łowynia, sierakowianie zmniejszyli dystans do siódmego miejsca na trzy punkty.

Płomień Chrzypsko Wielkie (B klasa)

Do Chrzypska przyjechała drużyna Gromu Binino. Płomień po pogromie ze Spartą Brody, mieli tym razem o wiele wyżej zawieszoną poprzeczkę. Rywal z czołówki tabeli zweryfikował gospodarzy i zdobyli twierdzę w Chrzypsku Wielkim wygrywając 5:1. Honorowe trafienie zaliczył Kacper Sawala.

Warta II Międzychód (B klasa)

O 11:00 w niedzielę odbył się mecz bardzo ważny dla układu tabeli, który ostatecznie mógł wyłonić drugiego z głównych kandydatów do klasy A. Do Międzychodu przyjechał imiennik z Obrzycka. Przez pierwszą połowę drużyny grały bardzo zachowawczo, co wpływało na zainteresowanie meczem przez kibiców miejscowych, jak i przyjezdnych. Jednak pierwszą bramkę zobaczyliśmy jeszcze w pierwszej odsłonie. Pierwszy groźniejszy atak młodych warciarzy, zamieszanie w polu karnym gości i najprzytomniejszy Kacper Krawczyk otwiera wynik spotkania w 42 minucie. Piłkarze z Obrzycka próbowali błyskawicznie odpowiedzieć po strzale z rzutu wolnego, lecz skutecznie w bramce zachował się Natan Suterski.
W drugiej połowie goście wzięli się za odrabianie strat. Najpierw na 1:1 wyrównał Jacek Odwrot, a po chwili sytuacje sam na sam wykorzystał zmiennik, Tomasz Smyk. Warta Obrzycko cofnęła się do defensywy i skutecznie odpierała ataki gospodarzy. Aż do doliczonego czasu gry. Zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do Alexa Gawła i strzałem pod poprzeczkę wyrównuje stan spotkania. Warta II rzutem na taśmę ratuje remis na Stadionie Miejskim, ostatecznie nie przegrywając ani jednego spotkania u siebie.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Sokół od rundy wiosennej dołączył do Wronieckiej Ligi Nadwarciańskiej. Liga składa się z drużyn głównie rozlokowanych w gminie Wronki, aczkolwiek w lidze uczestniczą również drużyny z powiatu szamotulskiego. Drużyna Sokoła jest "rodzynkiem" z powiatu międzychodzkiego. W pierwszym meczu Sokół pauzował, za to w drugim podejmowali u siebie Grom Gąsawy. Goście z Gąsaw nie uzbierali wyjściowej jedenastki, mimo to przystąpili do spotkania. Mecz zakończył się historycznym wynikiem 7:1 a bramki zdobywali: Adam Pilść cztery, a po jednej Kevin Jokiel, Kacper Jezierski, oraz Marcin Burzyński.