Piłka nożna. Podsumowanie wyników meczów piłkarskich w powiecie międzychodzkim z ostatniego weekendu

W derbach gminy Międzychód Orzeł Łowyń pokonał Wartę II Międzychód 1:2.
W derbach gminy Międzychód Orzeł Łowyń pokonał Wartę II Międzychód 1:2. Adrian Wieczorek
Piłka nożna. Początek października obfitował w piłkarskie emocje w powiecie międzychodzkim. Jak poradziły sobie nasze zespoły w ligowych rozgrywkach?

Warta Międzychód

Warta Międzychód nieznacznie przegrała ze spadkowiczem III ligi, Mieszkiem Gniezno. Warciarze po pięciu minutach przegrywali 1:0 za sprawą Radomskiego. W 27 minucie było już 2:0 po wykorzystanej sytuacji sam na sam Bogajewskiego. W drugiej połowie ten sam zawodnik podwyższył na 3:0 i można było się domyśleć, że Mieszko spokojnie wygra. Jednak Warta odpowiedziała po pięciu minutach za sprawą Patryka Smolarka. W doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Wzięch. Niestety Warta przegrała swój kolejny mecz z rzędu.

Rzemieślnik Kwilcz

Rzemieślnik Kwilcz w sobotnie popołudnie podejmował na ul. Gumnej drużynę Sokół Duszniki. W Kwilczu to goście okazali się skuteczniejsi i zasłużenie wygrali ten mecz 0:4. Rzemieślnik zamyka tabelę PROTON klasy A grupy III z dorobkiem 3 punktów. Następny mecz rozegrają z przedostatnim w tabeli Czarnymi Kaźmierz.

Płomień Chrzypsko Wielkie

W niedziele nie lepiej zaprezentował się Płomień Chrzypsko Wielkie. Ulegli na wyjeździe aż 7:0 Warcie Obrzycko.

Warta Sieraków

Popołudniu odbył się mecz istotny na czele tabeli. Warta Sieraków podejmowała u siebie PKS Orły Pniewy. Strzelanie rozpoczęła Warta, tylko niestety do swojej bramki. Siedem minut później Jarmut podwyższył prowadzenie Orłom. Po drugiej połowie to Warta zaczęła dochodzić do głosu i wyrównała stan spotkania za sprawą Dariusza Spaetha i Kamila Copa. Ostatecznie to zawodnicy z Pniew wyprowadzili ostateczny cios i Kacper Wesoły zdobył bramkę na 2:3.

Orzeł Łowyń

Najwięcej emocji lokalnej społeczności wzbudził mecz w Łowyniu. Miejscowy Orzeł podejmował u siebie rezerwy Warty Międzychód. Już od pierwszych minut można było odczuć, że prestiż tego spotkania jest wysoki. Pierwszy cios wyprowadził Marcin Czarnecki po błędzie obrońcy Orła. W drugiej połowie to Orzeł wyprowadził dwa ciosy po rzucie wolnym Macieja Gieremka i bramce Marcina Surówki. Derby powiatu zakończyły się wynikiem 2:1 na korzyść zawodników z Łowynia.

Za tydzień kolejne derby powiatu. Warta Sieraków podejmie u siebie rezerwy z Warty Międzychód. Początek spotkania w niedzielę o 12

Koło Gospodyń Wiejskich w Kurnatowicach z nagrodą Perła 2021 za najlepsze danie regionalne (2-4.10.2021).

Kurnatowice. Smaki Regionów 2021. Koło Gospodyń Wiejskich w ...

Dziesiątki niezwykłych samochodów na ulicach naszych miast, czyli VII Jesienny Rajd Pojazdów Zabytkowych (2.10.2021).

Sieraków, Międzychód. Dziesiątki niezwykłych samochodów na u...

Członkowie Stowarzyszeń Zielony Międzychód i Aktywny Międzychód posprzątali kolejny fragment miasta (2.10.2021).