Piłka nożna. Pogrom rezerw Warty w derbach gminy Międzychód, remis Rzemieślnika, porażki Płomienia Chrzypsko i Warty Sieraków

Warta II Międzychód pewnie ograła 7:1 KS Orzeł Łowyń w derbach gminy (8.05.2022r.) Adrian Wieczorek
Rozgrywki na ósmym i dziewiątym poziomie rozgrywkowym trwają nieustępliwie. Wzrok lokalnej społeczności był skierowany na derby gminy Międzychód, gdzie mierzyła się Warta II Międzychód z Orłem Łowyń.

Rzemieślnik Kwilcz

Rzemieślnik Kwilcz poszedł tropem czwartoligowej Warty Międzychód. Prowadząc 3:0 i mając przewagę jednego zawodnika, ostatecznie zremisował 3:3 z Sokołem Duszniki.

Gola do szatni zdobył Mateusz Tomkowiak. Druga połowa zaczęła się jak marzenie i Jakub Tomkowiak podwyższył na 2:0. Od 64 minuty Rzemieślnik grał w przewadze i po czerwonej kartce gole na 3:0 zdobył Sławomir Pertek. Przez ostatni kwadrans gry coś pękło w drużynie z Kwilcza i Łowigus, Tusiński oraz Szajkowski w osiem minut wyrównali stan spotkania. Podopieczni trenera Zielińskiego ostatecznie wywożą punkt z Dusznik.
Sytuacja Rzemieślnika mocno się skomplikowała, ponieważ KS Sękowo sensacyjnie pokonało Zielonych Gaj Mały 2:1 i przegonili w tabeli drużynę z Kwilcza. Za tydzień bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania, ponieważ na boisko przy ulicy Gumnej przyjedzie bardzo słabo spisująca się drużyna Czarnych Kaźmierz. Początek spotkania w sobotę, o godzinie 16:00.

Warta Sieraków

Ciężkie zadanie mieli zawodnicy Warty Sieraków. Podopieczni Mariusza Ratajczaka wybrali się do lidera rozgrywek, Orłów Pniewy. Drużyna Warty, od początku była silnie zamurowana. Ostatecznie Warta przegrała 4:1. Trzy bramki dla Orłów zdobył Daniel Hajdukiewicz, oraz jedną Maciej Musiał. Honorowe trafienie zaliczył Łukasz Szopny, skutecznie egzekwując rzut karny.

Za tydzień Warta Sieraków będzie miała szansę się zrewanżować za bolesną porażkę w Międzychodzie. Na stadion przy ulicy Dworcowej przyjeżdżają rezerwy Warty. Początek spotkania w sobotę, o godzinie 14:00.

Płomień Chrzypsko Wielkie

Również trudne zadanie miał przed sobą Płomień. Zawodnicy Jakuba Kaczmarka podejmowali pretendenta do awansu do klasy A, Wartę Obrzycko. Warta była stroną ofensywną w meczu i Adam Tonak otworzył wynik spotkania już w 11 minucie. Płomień skutecznie się bronił i dowiózł jednobramkową stratę do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie Warta trafiła dwukrotnie. Najpierw Michał Figlarz zdobył bramkę z rzutu karnego, a później Hubert Wachowiak ustalił wynik spotkania. Płomień przegrywa 0:3.

Za tydzień mecz wyjazdowy. Płomień Chrzypsko Wielkie zagra w Słopanowie z tamtejszym Orłem. Pierwszy gwizdek w sobotę, o godzinie 16:00.

Warta II Międzychód - Orzeł Łowyń

Mecz, na który czekała zarówno jedna, jak i druga strona tego pojedynku. Rezerwy Warty cały czas mieli w pamięci porażkę 2:1 w Łowyniu, więc inny rezultat jak wygrana, nie wchodziła tutaj w grę. Natomiast Orzeł Łowyń chciał utrzeć nosa i po raz drugi wyjść z pojedynku zwycięsko.

Warta od razu ruszyła do ataku i już w 10 minucie Maks Suterski strzałem z dystansu pokonał Dominika Genca. Do 18 minuty goście przyjęli jeszcze dwa ciosy, a do bramki trafiali Kacper Krawczyk, oraz Patryk Kozubowski. Dobrze zorganizowana linia obrony nie dopuszczała ofensywie Orła do oddania strzału. Warta ciągle atakowała i swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Kacper Krawczyk. Do przerwy 4:0.

W drugiej połowie zarówno jedna, jak i druga drużyna zaczęła rotować składem. W 55 minucie, z linii obrony podłączył się Alan Gałęzewski i podwyższył wynik spotkania na 5:0. Chwilę później, wprowadzony w drugiej połowie Mariusz Dziurleja zdobył gola na 6:0. Warto odnotować, że Dziurleja i Krawczyk przybyli do Warty, reprezentując jeszcze w poprzednim sezonie klub z Łowynia. Podopieczni Sławomira Hajdamowicza chcieli chociażby zdobyć gola honorowego i ta sztuka im się udała. Sytuacje sam na sam wykorzystał Gieremek i zdobywając swojego dwudziestego szóstego gola w sezonie, dogonił w klasyfikacji strzelców Sebastiana Bertrandta. Pod koniec meczu padł jeszcze jeden gol, na 7:1 trafił Michał Kępski. Warta II rewanżuje się za rundę jesienną okazałym zwycięstwem 7:1 nad Orłem Łowyń.

Podopieczni Patryka Dacha zagrają za tydzień kolejny mecz derbowy, tym razem w Sierakowie. Początek spotkania w sobotę, o 14:00. Natomiast Orzeł Łowyń będzie miał idealną okazje na przełamanie, oraz na rewanż za niespodziewaną porażkę w rundzie jesiennej. Mecz ze Spartą Brody odbędzie się w niedzielę, o godzinie 15:00.

W tabeli klasy B grupy 3 prowadzą nieprzerwanie Orły Pniewy. Najwyżej plasowana z powiatu międzychodzkiego, oraz z realnymi szansami na awans jest Warta II Międzychód, która jest na piątym miejscu, lecz do drugiego miejsca traci zaledwie dwa oczka. Siódmy jest Orzeł Łowyń (30 punktów), Ósma jest Warta Sieraków (27 punktów), a na jedenastej lokacie znajduje się Płomień Chrzypsko Wielkie (15 punktów). W tabeli strzelców ex aequo- Sebastian Bertrand (Warta Sieraków) oraz Maciej Gieremek (Orzeł Łowyń)- 26 goli.

Sokół Gorzyń

W czasie derbów gminy, Sokół Gorzyń podejmował u siebie Pożarowo 2008 w ramach rozgrywek Ligi Nadwarciańskiej. Niestety, podopieczni Daniela Koczorowskiego ulegli w tym spotkaniu 0:4 i zanotowali drugą porażkę.

Piłka nożna w powiecie międzychodzkim - co przed nami?