Piłka nożna. Porażka Warty w Piaskach. Rezerwy liderem w klasie B. Wygrane Warty Sieraków i Orła Łowyń, porażki Płomienia i Rzemieślnika.

Ostatnio przyzwyczajamy się do dobrych występów naszych drużyn. W ten weekend również przyzwoicie zaprezentowały się ekipy z powiatu międzychodzkiego, choć dochodziło też do sporych niespodzianek. Zapraszam do podsumowania:

Warta Międzychód (IV liga)

Warta rozgrywała mecz na trudnym terenie w Piaskach. Tamtejsza Korona, z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręcała i regularnie punktowała. Także Warta była na fali wznoszącej, co można było wywnioskować po efektowej wygranej 6:0 z Victorią Skarszew.
Niestety, szczęście sprzyjało drużynie gospodarzy. W 12 minucie gry, Przybyszewski otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później Warta wyrównała za sprawą Wojciecha Klimko. Pięć minut później Przybyszewski ponownie trafia, tym razem z rzutu karnego. Pod koniec spotkania Korona wyprowadziła jeszcze jeden cios i wynik na 3:1 ustalił Frąckowiak, również skutecznie egzekwując rzut karny.
Przewagę do trzech punktów zwiększyła Noteć Czarnków. Druga jest Centra Ostrów Wielkopolski. Warta Międzychód utrzymała bezpieczną, piętnastą lokatę, z dorobkiem ośmiu punktów.

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

Rzemieślnik w końcu rozgrywał mecz poza Kwilczem. Drużyna Ryszarda Sobótki rozgrywała spotkanie w Kąsinowie, koło Szamotuł. Przebieg meczu z początku nie zapowiadał niczego nadzwyczajnego, lecz po 20 minutach gospodarze przeprowadzili serie ciosów drużynie z Kwilcza. Do pierwszej połowy "Szerszenie" prowadzili 4:0, po trzech bramkach Kainduły i jednej Klemczaka. Podłamana drużyna Rzemieślnika desperacko atakowała bramkę, lecz to gospodarze byli skuteczniejsi. Dzieła zniszczenia dokonał Jańczak i Rzemieślnik przegrywa 5:0, przy czym traci miano wicelidera ligi.

Warta Sieraków (klasa B)

Warta rozgrywała mecz na wyjeździe w Miałach. Drużyna z Sierakowa była po dwóch wygranych z rzędu, natomiast Victoria Miały nie wygrała ani razu, lecz udało jej się urwać punkty w Bininie (bardzo ciężki teren dla przyjezdnych) i w meczu z rezerwami z Roska. Warta od początku postawiła warunki i szybko otworzyła wynik spotkania. Gola na 0:1 zdobył Tomasz Fabiański. Podopieczni Mariusza Ratajczaka szturmowali bramkę Victorii, lecz piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W drugiej połowie celowniki Warciarzy już były lepiej nastawione, ponieważ zdobyli jeszcze trzy bramki w meczu. Trafiali- Eryk Szczeciński, Kamil Cop oraz Jędrzej Starzak. Victoria musi poczekać na pierwsze zwycięstwo, a Warta zachowuje drugi raz czyste konto, przy czym wygrywa trzeci mecz z rzędu. Victoria 0:4 Warta.

Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B)

Płomień gościł u siebie Orła Słopanowo. Orzeł bardzo źle wspomina boisku w Chrzypsku, ponieważ w zeszłym sezonie to właśnie tu stracili bardzo ważne punkty, przegrywając 1:0. Rewanż za tamten mecz mogą uznać za udany. Płomień niestety nie miał prawa głosu w tym meczu, będąc zdominowanym przez gości. Drużyna z Chrzypska przegrała 0:6, a egzekutorami okazali się: dwukrotnie Jopp oraz Cieślak, oraz Dziadzin i Woźniak.

Warta II Międzychód (klasa B)

Rezerwy rozgrywały mecz w Drawsku z tamtejszym Sokołem. Sokół nie jest wygodnym rywalem, co świadczą rezultaty z tego sezonu. Warta natomiast wróciła na zwycięską ścieżkę, pewnie odprawiając Victorie Miały 7:0.
Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, w przeciwieństwie do drugiej odsłony. Wynik spotkania świeżo po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę otworzył Michał Kępski. Potem dla Warty dwukrotnie trafił Patryk Kozubowski. Sokół był w stanie odpowiedzieć tylko golem honorowym. Warta wygrywa 1:3 w Drawsku.
Po wpadce Nałęczy Ostroróg z Gromem Binino, Warta II Międzychód objęła fotel lidera klasy B grupy 2. Brawo!
Warta Sieraków jest szósta, ze stratą zaledwie czterech punktów do lidera. Na dziewiątym miejscu Płomień Chrzypsko Wielkie

Orzeł Łowyń (klasa B)

Na koniec jedyny przedstawiciel grupy piątej. Orzeł podejmował u siebie dobrze znaną drużynę Gromu Zębowo. Goście w zeszłym spotkaniu, w dwunastobramkowej batalii ulegli 5:7 z Gajem Wielkim, a Orzeł w dość kiepskim stylu przegrał w Sadach 3:0.
Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, za to druga to była istna kanonada strzelecka duetu Gieremek- Furmanek. Pierwszy z pary zdobył dwie bramki, a Furmanek trafił trzykrotnie. Swoje kolejne trafienie w lidze zaliczył także Piotr Duszny. Goście zdołali zdobyć jedynie jedną bramkę. Orzeł wygrywa spotkanie 6:1 i wskakuje na siódmą pozycje.
Działo się w tej kolejce. Mecz derbowy dwóch czołowych drużyn- Huragan Podrzewie- KS Sękowo został przerwany w 40 minucie przez awanturę na boisku. Tymczasowo na pozycji lidera zameldował się Gaj Wielki.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Sokół Gorzyń rozgrywał mecz ze Spartą Kluczewo. Goście z Kluczewa wygrali spotkanie 2:4 i po pięciu kolejkach Sokół jeszcze nie zapunktował we Wronieckiej Lidze Nadwarciańskiej. Na prowadzeniu Górka Wronki, z 10 punktami.